Moda

Akıllı Saatin Hayatımızı Kolaylaştıracak Özellikleri

Akıllı Saatin Hayatımızı Kolaylaştıracak Özellikleri

 

Akıllı saat ile hayatınızı kolaylaştırmanız mümkün. Gelen mesajları anında görebilir ve cevap verebilirsiniz. Sizi arayanlara cevap verebilir ve arama yapabilirsiniz. Alarm, takvim ve ajanda gibi uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akıllı saat kolunuzda ağırlık yapamaz ve küçük olmasıyla kullanım kolaylığı sağlar. Ses kaydeder ve müzik dinlemenize olanak tanır.  Evde ve dışarıda yanınızda olan akıllı saatleri kronometre olarak da kullanmanız mümkün.  Küçük bir sağlık metre olan akıllı saat ile nabzınızı bile ölçebilirsiniz. Adım sayısı ve kalori hesaplama özelliği ile yürüyüşlerde yanınıza ek bir cihaz almanıza gerek kalmaz.

Akıllı Saat İle Telefon Senkronizasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Akıllı Saat İle Telefon Senkronizasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Akıllı telefon ile senkronizasyonu yapılacak akıllı saatin işletim sistemi kontrol edilir ve telefon ile aynı olması halinde işlem gerçekleşebilir. Telefonun bluetooth özelliği açılır ve akıllı saat kullanımı boyunca kapatılmaz.  Bu şekilde akıllı saatler kullanıma hazır olur.

Akıllı Saat Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Akıllı Saat Şarj Ömrü Ne Kadardır?

Akıllı saatlerin şarj ömürleri uzundur fakat sık kulanım için daha da geliştirilmeli. Şarj edilecek bir cihazımız varken birden ikiye çıkması hiçte hoş bir durum değildir. Ortalama olarak 3 saatte şarj olurlar ve 3 gün süre ile şarj etmeden kullanılabilirler. Fakat bu kulanım yoğunluğuna ve markanın teknik özelliklerine göre değişen bir durumdur. Bazı akıllı saat firmaları konuşma süresini 6 saat olarak, bekleme süresini de 4 gün olarak belirlemiştir. Yanımızdan ayırmadığımızı ve çok görüşme yaptığımızı düşünürsek bu süreler baya bir yüksek kalır diye düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu