Diyet

Atkins Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Ünlü Doktor Atkins tarafından geliştirilen Atkins diyeti ile kilo vermek oldukça kolay ve sağlıklı bir hale ulaşır.

 Atkins Diyeti Nedir?

Kişilerin uzun süre tok kalması diyet listeleri hazırlayan doktorlar tarafından oldukça önemlidir. Hazırlanan diyet ile insanlar uzun süre tok kalmayı başarır. Bu sayede de diyetin etkisinin başarıya ulaşarak kişilerin kilo vermesi sağlanır. Doktor Atkins de hazırladığı diyet programı ile kişilerin etkili bir şekilde hızlı ve sağlıklı yoldan hedeflediği kiloya ulaşmasını sağlar. Bu nedenle de dünyaca üne kavuşan Atkins diyeti pek çok kişinin uyguladığı diyetler arasında yerini alır.

Atkins diyeti genel olarak karbonhidrat sınırlamasına dayanır. İnsanları sindirimi zor ve yüksek kalorili ürünlerden uzak durması bu diyette sağlanır. Bu nedenle de protein ve yağlara önem verilerek karbonhidrat tüketimi ortadan kalkar.

Atkins diyeti insanın enerjisinin yağlardan alınmasını sağlar. Önemli olan iki temel besin grubu olan karbonhidratlar ve yağlar insanların enerji ihtiyacının karşılanması noktasında oldukça önemlidir. Ancak Atkins diyeti içerisinde karbonhidratlar bulunmaz. Bu nedenle de insanlar Atkins diyeti nedir, nasıl yapılır sorusunu merak eder. Atkins diyeti karbonhidratları oldukça azalttığı için insanların enerji ihtiyaçların yağlar aracılığı ile karşılamayı amaçlar.

Atkins diyeti karbonhidratları hayatınızdan çıkarıp, protein ve yağ tüketimi ile sağlanır. Bu sayede de kişilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermesi sağlanır. Atkins diyeti içerisindeki besinler, tüketilmesine izin verilenler ve verilmeyenler olarak ikiye ayrılır. Atkins diyeti uygulaması içerisindeki kişiler de izin verilen besinleri uygun bir şekilde tüketerek hedeflediği kiloya ulaşmaya çalışır. Atkins diyeti uygulaması ile haftada üç ya da dört kiloya kadar kilo verimi elde edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close