Burçlar

Başak Burcu

23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri aralığında doğanlar başak burcu özelliklerine sahip olarak burcun özelliklerini gösterirler.

Baskın özellikleri ile dikkat çekmekte olan başak burcu özellikleri belirlenen tarih aralığında doğmuş olan kişilerde görülebilir. Başak burcunun elementi topraktır. Değişken bir niteliğe sahiptir. Merkür gezegeni başak burcunu etkilemektedir. Taşı akik ilken rengi sarıdır. Giyim tarzları özellikle temiz, frapanlıktan uzak tarzları oluşturmaktadır. Tarzları konusunda özellikle mükemmeliyetçiliği benimsemektedirler.

Özellikle ikizler, boğa ve balık burçlarıyla anlaşmaktadır. Anlaşamadığı burçlar akrep, kova ve aslan burcudur. Bu burcun özelliklerini taşıyanlar için olumlu özellikler arasında zeki, becerikli, titiz, kendi işine ve ailesini ailesine adayabilen çalışkan özellikleri sayılabilir. Olumsuz özellikleri ise evhamlı, huzursuz, eleştiriyi seven, takıntılı, seçici ve mükemmeliyetçi olarak nitelendirilebilir.

Başakların Aşk Durumları

Aşık olan başaklar özellikle fazla duygusallığa gerek kalmadan ilişkilerini yaşamaktadır. Mantığı ve zekası her zaman ön plandadır. Bu nedenle başak burcu erkeği ya da kadını ile birlikte olacak olanların dikkatli olması gerekir. Pratik zekasını sıklıkla kullanmaktadır. Mükemmeliyetçi yaklaşımının yanı sıra eleştirel yönleri de özellikle son derece seçici olmasına neden olmaktadır. Özellikle başak burcu kişilerin evlenmesi oldukça zordur. Sorumluluk duyguları fazlasıyla yüksektir. Bu nedenle üzerlerine düşen görevleri tam anlamıyla yerine getirebilmek için büyük bir gayret gösterirler. Ama sürekli memnuniyetsiz bir tavra sahip olmaları karşılarındaki kişilerin problem yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle ilişkilerde anlaşmaların zordur.

Çoğu durumda anlamsız dürtüler ile yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilirler. Özellikle başak burcu kadınları hayatınızı kolaylaştırabilir. Zekasıyla, becerikliliği ve kıvraklığıyla evlilik hayatınızı tam anlamıyla düzene sokabilir. Özellikle erkekler için başak burcu kadınları tercih edilmesi hayatınızın düzene girmesini ve aynı zamanda becerikli sayesinde daha düzenli ve mutlu bir hayatınızın olmasını sağlayabilir.

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close