Dekorasyon

Basit Mobilya Kaplaması

Bazı insanlar satın aldıkları mobilyaları çok uzun süreler boyunca kullanmak istese de çeşitli nedenlerden ötürü zarar gören mobilyalarını diledikleri gibi kullanamazlar. Ancak böylesine durumlarda mobilyaları atmak yerine değerlendirmek de mümkün ve üstelik çok daha hesaplı. Şimdilerde insanlar mobilya kaplama sayesinde istedikleri mobilyalarını tamir ettirmek ya da yenilemek için çok yüksek meblağlarda ücret ödemek zorunda da kalmamış oluyorlar. Birçok kişinin bildiğinin aksine mobilya kaplaması yalnızca aşırı derecede eskimiş olan mobilyalara yapılmıyor. Dış görünüşü rahatsız eden ya da yenilenmesi istenen mobilyalar da kaplamalar sayesinde yepyeni bir görüntüye erişmiş olabiliyor.

Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır?
Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır?

 

İnsanların büyük bir kısmı mobilya kaplaması yapmanın çok zor olduğunu düşünüyor. Ancak bu konuda herhangi bir becerisi olmadığını düşünenler, şimdilerde pek çok yerde istedikleri mobilyalarını uygun fiyatlara kaplatabileceklerdir. Ancak şimdilerde pek çok büyük yapı markette bulunan yapışkanlı folyolar da basit kaplama işlemleri için kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır?
Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır?

Basit Mobilya Kaplaması

Yapışkan özelliğe sahip olan kaplama kağıtları satın aldıktan sonra uygulanacak olan yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat etmek gerekiyor. Pütürlü bir yüzeyin üzerine yapıştırılacak kağıt güzel bir görünüme neden olmayacaktır. Bunun yanı sıra yapışkan kağıtlar satın alındıktan sonra kullanılmadan önce ihtiyaç olduğu kadarı kesilip düz bir yüzeyde bekletilmelidir. Çünkü rulo şeklinde satılan bu kağıtlar, düzleşmeden kullanılması durumunda yüzeye yapıştırılması tahmin edilenden de zor olacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close