Moda

Boyfriend akımı bu yıl çok moda

Boyfriend akımı şüphesiz ki moda ile ilgilenen herkesin bildiği veya ne olduğunu bilmese bile bu tarz ürünlerden mutlaka birkaçını tercih ettiği bir rüzgâr. Geçen sene olduğu gibi bu sezonda da etkileri ciddi anlamda devam etmekte. Gömlek elbiseler ise boyfriend akımın en güzel parçalarından biri. Anlatılanlardan da tam olarak anladığınız şekliyle, erkek arkadaşınızın gömleğini giyip çıkmışsınız gibi…

Tek bir parça ile birbirinden güzel ve rahat ve göz alıcı kombinler yaratmanız mümkün. Yaz akşamları için ideal olan bu modeli bahar aylarında giymek isteyenler için de kombin alternatifleri mevcut. Bahar aylarında gömlek altına diz üstü streç çizmelerden veya bootielerden oluşan kombinler öne çıkıyor. Beline kemer taktığınızda havası bir anda değişiyor.  Üzerine gömleğin boyunda alınan ceketlerle size ben buradayım dedirtiyor. Aynı gömleği mini şortların ve basic tshirtlerin üzerine ceket olarak kullananları da görmek mümkün.  Yaz aylarında bu gömlekler mevsim için daha ideal. Yazın sıcağında üzerinizdeki kıyafetiniz hem sizi hiç rahatsız etmeyecek hem de yeterince güzel görünmenizi sağlayacaktır. Mevsim farklılığında dikkat etmeniz gereken nokta kumaş ve renk seçimleri olacaktır. Bahar aylarında tok kumaşlardan, biraz daha koyu renkleri, siyahları, lacivertleri, hakileri veya bejleri tercih edebilir, hatta bazen kareli oduncu modelleri bile seçebilirsiniz. Ancak yaz aylarında kesinlikle ince pamuk kumaşlardan, açık renkleri tercih etmelisiniz, pembeler, sarılar, beyazlar, maviler gibi. Yoğunlukla modeller tek renktir, çok nadir ince, uzunlamasına, kendinden çizgili modeller bulabilirsiniz.

Bazen hızla hazırlanıp bir yerlere yetişmeniz gerekir, ancak bu tarzınızdan ve şıklığınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. Gömleğinizi üzerinize takıp, ayakkabınızı seçmek size en fazla 10 dakika kaybettirecektir. Bu tür durumlar için gömlek elbise her dolapta bulunması gereken önemli bir parça. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu