Burçlar

Burçlar Günlük

Yapılan günlük burç tahminlerinin insan üzerindeki etkileri çok ilginç bir konudur, sadece okunup geçmekle kalmayabilir.

İnanan inansın, inanmayan inanmasın demekten öte burçlar psikolojik açıdan da ele alınabilir. Burçların insan psikolojisi ile ilişkisi sadece moral verme ya da günün güzel geçeceğini söyleyip motive etmeyle sınırlı kalmıyor.

Burçlar ve Psikoloji

Örneğin bir insan ait olduğu burca ait baskın özelliklerin etkisi altında, hem kendi içinde hem de çevresel olarak çok kalırsa eninde sonunda psikolojik açıdan hasta olarak nitelendiriliyor.  Bu konu çok dikkat çekicidir. Sürekli olarak şüphe içinde yaşayan Koç burcu insanlarının şizofreniye yatkın olduğu iddia edilmiştir.

Hayatta hep bağlanmak isteyen ve karşılık bulamayan duygusal Yengeç burcu sonuçta histeriye yakalanabilir. Kendini çok beğenen Aslan burcunu psikolojik açıdan narsist olarak kabul edebiliriz. Aşırı kıskanç olan Akrep burcu erkeğinin durumu ise psikologların tanımladığı Othello sendromuna çok yakındır. (Othello kıskançlıktan yok yere karısını öldüren bir edebiyat karakteridir.) Endişeli yaşayan Yay burcu insanları sonuçta panik ataklar geçirebilirler. Aynı mekanda kalmayı sevmeyen Kova Burcunun durumunu bir uzman tarafından dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu diye tanımlanabilir.

İnsanlar Farklı Olsa da Aynıdır

İki taraflı ve dengeli terazinin yaşadıkları sonuçta bipolar manik depresif bozukluk belirtilerine girmektedir. Bunun gibi örnekler çoğaltılarak anlatılıyor. Bu sonuçlara varmamak için çare nedir diye sorulduğu zamansa burçlar günlük hayat içinde fazla abartılmasın demek en doğru tutum olacaktır.

Yani özünde insanlar farklı olsa da aslında aynıdır. Yetiştikleri çevreler ve ailelerinden aldıkları özelliklerle dikkat çeken yetişkinler, sağlık açısından oldukça önemli olan psikolojik durumu belirler. Kişilik de deneyimlerle çalışmaya başlar. Bu yüzden farklılıklardaki aynılıkları incelemek astroloji yorumları konusunda nokta atışları yapabilir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close