Diyet

Büyük Göğüsleri Küçültme Egzersizleri

Büyük göğüsler kadınların istemediği bir durumdur. Basit egzersizler ile göğüslerinizi küçültecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Büyük Göğüsleri Küçültmek İçin Yapılacaklar

Büyük göğüslere sahip kadınlar için büyük göğüsleri küçültme egzersizleri konusunda yardımcı oluruz. Kadınlar kimi zaman sağlık nedenleri ya da estetik nedenlerinden dolayı büyük göğüslerden kurtulmak ister. Bunun için evde basit bir şekilde uygulayacağını egzersiz hareketlerinden yardım alabilirsiniz.

  • Büyük göğüsleri küçültmek için kullanılan temel egzersiz şınavdır. Şınav, göğüsleri küçülttüğü gibi bel ve kalça bölgesinin de çalışmasına olanak sağlar. Bu nedenle de kadınlar tarafından sık bir şekilde tercih edilen bir egzersiz hareketidir. Şınav için yüzüstü bir şekilde yere uzanın. Ayaklarınızı iyice gerin. Avuç içleriniz ile yerde destek alın. Yukarı kalkın ve birkaç saniye bu şekilde bekleyip tekrar yere inin. Bu hareketi günde iki sefer yapmak göğüs küçültmeye yardımcı olur.
  • Göğüsleri yağı azaltmak ve göğüsleri daha küçük bir hale getirmek için yüzme yaygın bir şekilde kullanılır. Çünkü yüzme esnasında omuz ve göğüs kasları çalışır. Atılan kulaçlar sayesinde bu kasların yağ yakması sağlanır. Böylece göğüslerin fazla büyümesine neden olur o bölgedeki yağlar da yakılır.
  • Hareketin gittikçe azaldığı günlerde, göğüslerdeki yağları yakma da zor bir hale gelir. Bunun için en etkili olan yöntemlerden biri de merdiven çıkmaktır. Merdiven çıkarak tüm vücudunuzun yağ yakmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de tüm vücudunuzda yakılan yağlar, göğüs yağlarını da harekete geçirecek ve göğüslerde küçülme sağlayacaktır.
  • Ağırlık kaldırma da göğüs küçültme teknikleri arasında yerini alır. Dik bir şekilde oturup iki eliniz ile ağırlık kaldırıp indirirseniz göğüslerin küçülmesini ve düzgün bir şekle girmesini sağlarsınız. İstediğiniz göğüslere ulaşmada bu egzersizler oldukça işe yarar.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close