Güzellik

C Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

C Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir? C vitamini cilt için oldukça faydalıdır. Gıdalardan yeterli kadar destek sağlanamadığı takdirde C vitamini dışarıdan alınabilir. C vitamini özellikle cildin nem oranını koruma konusunda yardımcı olur. Özellikle güneşin sebep olduğu renk eşitsizliklerini ve cilt tonundaki dengesizlikleri düzenleyip akne oluşumunu azaltıp engellemeye yardımcı olur. C vitamini serumları özellikle gündüz güneş kremi ile birlikte kullanıldığı zaman daha etkili olmaktadır.

C Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir? C vitamini serumlar cilde tazelik kazandırarak aydınlık bir görünüm kavuşturmaya yardımcı olur. Aynı zamanda C vitamini serumlar cilt yüzeyinde bulunan çatlakların giderilmesine de yardımcı olur. Özellikle göz çevrelerinde bulunan şişlikleri ve kırışıklıkları giderek ton eşitsizliklerini en aza indirger.

C Vitamini Ne İşe Yarar

C vitamini serumlar özellikle karanlık ve nemsiz bir alanda muhafaza edilmelidir. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizi günde 2 kere uygulayabilirsiniz. Nemlendiriciden önce ve tonik aşamasından sonra kullanılmasında fayda vardır. C vitamini serumunu ince bir tabaka halinde cildinize uygulamalısınız düzenli kullanımlarda, etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir.

Özellikle 20’li yaşlardan sonra cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar çizgiler. Lekeler ve ton eşitsizliği gibi durumlar ortaya çıkar tüm sorunları giderebilmek için C vitamini eşsiz bir tercihtir. C vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Böylelikle tüm bu faktörlere karşı C vitamini oldukça güzel bir destek sağlamaktadır. C vitamini cildin yaşlanma belirtilerini en aza indirger ve cildin canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

C Vitamininin Faydaları Nelerdir

C vitaminini güneş kreminizle birlikte kullanmanız lekelerinizin ve cildinizde ki ton eşitsizliklerinin giderilmesi açısından oldukça önemlidir. Hyaluronic Asit, Cica ve Centella içerikleri aynı zamanda ceramid içere serum ve kremlerle birlikte kullanıldığında muhteşem bir kombinasyon sağlar. Ancak C Vitamini ile birlikte kullanılmaması gereken bazı içerikler de mevcuttur. Ascorbic asit, AHA-BHA, Salisilik asit ve Glikolik asit gibi aktif bileşenlere sahip olan içeriklerle birlikte kullanılması önerilmemektedir.

C vitamini düzenli kullanıldığında cildin nem oranını koruyarak cilt lekelerinizin tona eşitsizliklerinizin giderilmesine yardımcı olur. C vitamini çok güçlü bir antioksidan olduğundan cilt bariyerini de güçlendirerek cildinizin daha sağlıklı daha taze ve daha dolgun gözükmesine yardımcı olur. C vitaminini akşam rutininizde kullanabileceğiniz gibi sabah rutininiz de de kullanmanızda fayda vardır. C vitamini özellikle gündüzü rutininde kullanıldığı takdirde güneş kremi ile birlikte muhteşem bir şekilde çalışarak cilt lekelerinin aknelerin giderilmesine yardımcı olur. Güneş kremi de C vitamini gibi muhteşem bir leke giderici, ton eşitleyici ve sivilce önleyici bir içerik olduğundan C vitamini ile güzel bir şekilde anlaşarak cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu