Güzellik

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Özellikle çevrenizde sıkılaşma etkisi oluşturacak cilt sıkılaştırıcı yağlar ile yapacağınız uygulamalar dilediğiniz her durumda daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Farklı ya seçeneklerinin tercih edilmesi özellikle ciltte doğal bir şekilde sıkılaşma etkisi elde edilmesini sağlamaktadır. Doğru şekilde yapılacak olan uygulamalar cildinizin sıkılaşmasına ve bu şekilde daha canlı ve genç görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Avokado Yağı

Özellikle zaman içerisinde girdiğinizde kuruma, yıpranma veya elastikiyetini kaybedilmesi durumunda avokado yağı ile yapacağınız uygulamalar yaşlanma belirtilerine karşı cildinizin korunmasını sağlamaktadır. Vitamin açısından oldukça zengin olan avokado özellikle kuru ciltler üzerinde hızlıca emilmektedir.

Biberiye Yağı

Farklı lezzetleri denemek isteyenlerin tercih edebileceği biberiye özellikle tükettiğiniz her yemekte kullanabileceğiniz baharatlar arasında yer almaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesine sağlamaktadır. Bu nedenle zeytinyağı ile birlikte karıştırılması halinde uygulama yapmanız akne problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Uygulama sırasında özellikle alerjik reaksiyonlara karşı dikkatli olunması gerekir.

Cilt Sıkılaştırıcı YağlarBuğday Yağı

Ciltte oluşan kuruma veya çatlamalara karşı özellikle buğday yağı kullanabileceğiniz doğal çözümler arasında yer almaktadır. E vitamini yönünden oldukça zengin olan buğday yağını özellikle güneş koruyucu etkisi sayesinde de kullanabilirsiniz.

Jojoba Yağı

Özellikle kozmetik alanında sıklıkla kullanılmakta olan Jojoba yağı cilt bakımı etkili olmaktadır. Kuru veya yağlı ciltler üzerinde kullanılması uygundur. Özellikle cildinizde oluşabilecek çatlaklara karşı önleyici etkiye sahiptir.

Limon Kabuğu Yağı

Cidde sıkılık ve esneklik kazandırmak için tercih edebileceğiniz yağlar arasında özellikle limon kabuğu yağı yer almaktadır. Yaşlanma izlerinin giderilmesini sağlamak ve akne tedavisinde kullanılmasıyla tercih edilmektedir.

Susam Yağı

Ciddi oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve nem oranı ayarlanabilmesini için susam yağı kullanılması gerekmektedir. Özellikle ciltteki kolajen üretiminin artmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra saç derisinde oluşabilecek kepek veya kuruluk gibi problemlere karşı etkili olmaktadır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close