Dekorasyon

Çocuklu Evlerde Dekorasyon Önerileri

Çocuklu evlerde dekorasyon önerileri hakkında yardım almak isteyen kişiler bu konuda doğru bilgilerin ve önerilerin olduğu yerlerde araştırma yapmalıdırlar. Bilindiği gibi çocuklar çoğu zaman hareketli oldukları için evin çeşitleri yerlerinde kendilerine zarar verebilmektedirler. Örneğin prizler veya mobilyaların köşe kısımları her zaman için çocukların zarar görme ihtimallieri olan yerlerdir.

Bu sebeple çocukları olan aileler kesinlikle bu tarz riskleri en aza indirmek için gerekli önlemleri almalıdırlar. Örneğin prizler çocukların ulaşabilecekleri bir yerdeyse priz kapağı kullanmak gerekmektedir. Bu sayede çocukları prizlere parmaklarını veya farklı nesneleri sokamayacakları için risk sıfıra inecektir.

Çocuklar İçin Güvenli Evler

Bunun yanında köşeli eşyalar olan komidin veya masalarda süngerli köşebent kullanmak da çok yaygın bir seçimdir. Bu nesneler çocukların vücutlarının herhangi bir bölümünü bu alanlara vurmaları durumunda dahi darbe emme özellikleri ile hasar almalarını engellemektedir. Çocuklu evlerde kullanılacak olan tasarım fikirlerinden biri de devrilmesi mümkün olan dolap, abajur veya askılık gibi nesnelerin sabitlenmesidir.

Bu sayede çocuklar evin her alanında gönül rahatlığı ile zaman geçirirken aynı zamanda ebeveynler de bu konuda rahat  edebilmektedirler. Evin içinde birçok tehlike ile karşı karşıya olabilen çocuklar özelikle hareketlenmeye ve evin farklı yerlerini keşfetmeye başladıkları 2 – 3 yaş dönemlerinde çok daha tehlikeli olabilmektedirler.

Basit Ürünler İle Güvenli Ev Tasarımları

Bu sebeple tüm aileler bu konuda gerekli önlemleri almalıdırlar. Örneğin balkonlu bir evde parmaklıklar her zaman çin çocukların risk altına girmeyeceği boyutlarda kullanılmalıdır. Bilindiği gibi günümüzde birçok çocuk evlerde alınmayan basit tedbirler sebebi ile ciddi sorunlar yaşayabilmektedirler. Her geçen gün bu konuda daha da bilinçli olan ailelerde çocuklara göre dekorason yapma önerilerine kulak vermektedirler.

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close