Dekorasyon

Dar Alanlara Pratik Çözümler

Eviniz dar, küçük ve yetersiz alana mı sahip? Evlerinize çoğu kez sığma problemi mi yaşıyorsunuz? Emin olun sadece biraz yaratıcı fikirle bunun üstesinden gelebileceksiniz. Evinizi tekrar dekore edip, alan yetmezliğine son vereceksiniz. İşte evinizdeki sığma problemleri için dar alanlara pratik çözümler.

Dar Alanlara Pratik Çözümler
Dar Alanlara Pratik Çözümler

İşte Dar Alanlar İçin Pratik Çözümler!

Dar alanlar için sürgülü kapıları tercih etmek sizi kapının yarattığı sıkışıklıktan kurtaracaktır. Gömme dolaplara yer verirken bunları estetik dokunuşlar ile tamamlayabilirsiniz.

Pencere altlarında boş alanlarınız var ise oraları ölü alan bırakmak yerine dolap yaptırarak kendinize daha geniş bir alan yaratabilirsiniz. Hatta kapı üstlerine de aynı şekilde dolap uygulamasında bulunabilirsiniz. Evlerinize derinlik ve genişlik hissi katması için ayna tercih etmelisiniz.

Pratik Çözümler
Pratik Çözümler

Koltuk takımlarında koltuk kolları oldukça fazla yer kaplar ve odanızı küçültür. Bu sebeple mümkün olduğu kadar koltuk kollarını yok sayacak seçimler yapmanızda fayda var. Aynı zamanda yerden tavana kadar uzanan eşyalar yerine daha kısa olanları tercih etmenizde odanızın boğuculuğunu engeller.

Odalarınızın olduğundan daha geniş gibi algılanması için koltuk döşemesi ve duvar kağıtlarının desenlerini daha sade ve küçük desenlerden seçmelisiniz. Ayrıca dekorlarınızda renkleri de doğru kullanmalısınız. Açık renkler geniş gösterir bilgisine bağlı kalmak doğru değildir. Bu konuda mümkünse küçük yardımlar alabilirsiniz ve renklerin uyumunu odalarınızda kullanarak ferahlığını yakalayabilirsiniz.

Salon ve mutfağınızı sadece bir duvar ayırıyorsa ve alanları darsa aradaki duvardan kurtulabilirsiniz. Açık mutfaklar son zamanlarda oldukça şık bulunuyor.

Dar alanlara pratik çözümler her zaman vardır. Bu tarz ölü alanlarınızı değerlendirebilmeniz için sizlere bazı ipuçları verdik. Sizlerde bu ipuçlarını kullanarak ölü alanlardan kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu