Dekorasyon

Dar ve Uzun Salonlar İçin Alternatif Çözümler

İnsanların dekorasyon fikirleri içerisinde en fazla zorlandıkları alanlar dar ve uzun salonlardır. Basit öneriler ile artık bu konuda kolaylık elde edebilirsiniz.

Dar ve Uzun Salon Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Ev dekorasyonunda dar ve uzun salon dekorasyonu son derece zordur. Çünkü dar alanları doldurmak için pek çok eşya bulunur. Bu eşyaları yerleştirirken de insanlar büyük sorunlar ile karşılaşır.

Ev dekorasyonu insanların en fazla üzerinde durduğu konulardan biridir. Salonun şekli de bu dekorasyonu kimi zaman daha sıkıntılı bir hale ulaştırır. Ancak bir takım çözümler ile tüm salonları uygun şekilde dekore edebilirsiniz. Konu dar ve uzun salonlar olduğunda bile kolay bir şekilde dilediğiniz şıklığı elde edebilirsiniz.

Salonu Bölerek Kullanın

Salonu bir bütün olarak düşünmemek dar ve uzun salonların dekorasyonu için oldukça önemli bir kolaylık sağlar. Birbirinden farklı alanlar oluşturmak size bu noktada istediğiniz kolaylığa ulaşmada yardımcı olur. Salonu bölerek tercih edeceğini ayrı alanlar oluşturabilirsiniz. Dar ve uzun salonlar için alternatif çözümler arasında oturma alanı için ve yemek alanı için farklı noktalar oluşturmak yer alır.

Yemek yediğiniz alanı diğer bölümden ayırabilirsiniz. Masanızı ve sandalyenizi yerleştirdiğiniz alanda ona uygun dekorasyon ürünleri kullanabilirsiniz. Daha sonra tamamen yemek bölümden bağımsız bir şekilde oturma bölümü tercih edebilirsiniz. Bu tercih ile de dr ve uzun salonlarınızda sizi rahatsız eden görüntüden de kurtulabilirsiniz.

Böldüğünüz alanlardaki eşya seçimleri de birbirinden farklı olmalıdır. Gerçek anlamda estetik bir görüntü de bu sayede elde edilir. Öncelikle halı tercihi ile başlamalısınız. Yemek bölümü halısı ile oturma bölümü halısı birbirinden farklı olmalıdır. Eşya dekorasyonu konusunda da bu halı farklılığı ölçüsünde hareket edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close