Moda

Denim Giyme Kuralları

DENİM GİYME KURALLARI

 

 

 

Rahatlık ve özgürlük olan denimler, belki de vazgeçilmezlerimizdendir. Denim tercihlerinde zevklerimiz rol alırken vücudumuzu tanıyor muyuz?

1. Boyfriend Jean
Eğer düz kalçalara sahipseniz, Boyfriend Jean sizin için biçilmiş kaftan. Boyfriend Jean trend olmasının haricinde rahatlığıyla da ön plandadır. Boyfriend Jean’inizi boyunuz uzunsa, kombininize hareket sağlamak için spor ayakkabı ile kombinleyebilir veya maskülen bir stil istemiyorsanız paçalarınızı Jean’in doğal duruşunu bozmadan kıvırarak topuklu ayakkabılarla da rahatlıkla giyebilirsiniz.

2. Skinny Jean
Hepimizin en çok tercih ettiği denimledendir skinny jean’ler. Bacakları tamamen kavrayan yapısıyla ve yüksek belli olan kesimleriyle tercih ediyorsanız kıvrımlı kalçalar için en iyi tercihlerden olacaktır. Arka ceplerin duruşu yüksek bel ve skinny jean’lerde büyük rol oynamaktadır. Eğer cepler kesim olarak aşağıya doğru olursa bacak boyunuzu uzun ve kalçalarınızın hatlarını da daha kıvrımlı bir şekilde gösterir.

3. İspanyol Paça
İspanyol paçayı hafızalarımızda denimlerin en favori türü olarak pek hatırlamasak da 2015 sezonuna hızlı ve bir o kadar da farklı bir geri dönüş getirerek herkesi şaşırttı. Peki, İspanyol paçayı özellikle bohem parçalarla kombinlemeye başladığımızda nasıl giyinmeliyiz? Öncelikle uzun bacaklarınız varsa harika seçimler olacaktır. Uzun bacaklarınız ve dar kalçalarınız varsa bir çift gladyatör sandaletleriyle şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu