Ekonomi

Enpara EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır? Bankacılık işlemlerinde EFT oldukça önemlidir. Bazen EFT işlemlerinde yanlışlıklar olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için Enpara EFT iptali nasıl yapılır?

Enpara EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır? Sorusu kullanıcılar için oldukça önemlidir. Çünkü bankacılık işlemlerinde hatalar sıkılıkla yaşanmaktadır. Bu hataların başında ise yanlış hesaba yapılan EFT gelmektedir. Bu durumun yaşanmaması için Enpara EFT iptali seçeneği sunmaktadır.

Günlük olarak gerçekleşen banka işlemlerinin ilk sıralarında yer alan EFT ve Havale, kişinin kendi hesapları arasında veya farklı hesaplar arasında para transferi gerçekleştirmektedir. Online olarak yapılan transferler, fiziksel olarak yapılan transferler gibi emek ve zaman istememektedir. Ayrıca güvenlik açısından daonline olarak işlem yapmak önemlidir.

EFT Nedir?

Elektronik fon transferi anlamına gelen EFT, para transferidir. Farklı bankalarda bulunan hesaplar arasında para transferi yapmaktadır. EFT, havale ile oldukça sık karıştırılmaktadır. Havale, aynı bankanın farklı şubelerine yapılan transferdir. Ayrıca havale günün her saatlerinde yapılabilirken, EFT’nin belirli saat aralıkları vardır. EFT’den genellikle EFT ücreti ve komisyonu alınırken, Enpara ile TL cinsinden olan bütün para transferleri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacağı vaat edilmektedir.

EFT İptali Nasıl Yapılmaktadır?

EFT iptali nasıl yapılmaktadır sorusu banka müşterileri tarafından çokça sorulmaktadır. Enpara’dan yapılan açıklamaya göre EFT iptali mümkündür. Bu güzel ayrıcalık ile müşteriler, hatalı işlemlerinden oldukça hızlı dönebilecektir.

EFT’lerin iptal edilmesi için hesap hareketlerinin üzerine tıklayarak, EFT’nin iptal edilmesi mümkündür. Ve işlem sonrasında mesaj ile bilgi sağlamak yerine, işlem sonrası hemen dekont gönderme işlemi mevcuttur. İptal edilmesi oldukça kolay olduğu için kimseyi yormayan ve kolaylıkla çözümlenebilen bir işlemdir.

Bankacılık işlemlerinde oldukça avantaj sunan Enpara müşterisi olmak son derece avantajlı bir durumdur. Bu avantajlar ise şu şekildedir:

  • Bunun en güzel örneği havale ve fatura ödemelerinde masraf alınmamaktadır.
  • Kredi masrafsız ve düşük faizli kullanılabilir.
  • Mevduata yüksek faiz kazanılabilmektedir.
  • Kampanyalardan faydalanılabilir.
  • QNB Finansbank ATM’leri ücretsiz kullanılabilmektedir.

Görüldüğü üzere müşteri memnuniyetini esas alan Enpara, kullanımıyla hem avantaj sağlamaktadır hem de Enpara EFT iptali kolaylıkla yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu