Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Her insan yaşadığı evi yaşadığı ortamı güzel görmek ister. Günün büyük bir kısmını geçirdiğimiz evimiz aslında bizim fikirlerimizi, zevklerimizi, karakterimizi yansıtmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Ev dekorasyonunuzda kullanacağınız mobilyalar, tablolar, perdeler, objeler aslında birçoğu sizin zevkinizi yansıtmaktadır. Ev dekorasyonu noktasında her geçen gün yeni bir mobilya yeni bir obje yeni bir dekoratif tasarım ürünleri ortaya çıkmaktadır. Böylelikle insanlar ev dekorasyonunda sürekli değişiklik yapmak istemektedirler.

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

Ev dekorasyonunuzu güzel bir şekilde yapmak istiyorsanız öncelikle evinizin her detayına her ayrıntısına göre mobilyalar ve objeler seçmelidir. Eğer evinize uygun ürünler seçmezseniz yaşam alanınızı oldukça zorlu bir hale getirmiş olursunuz. Bu ürünleri seçmeden önce öncelikle evinizin ışık alım kapasitesi büyüklüğü küçüklüğü gibi bazı özellikleri iyice bilmeniz gerekmektedir.

Ev dekorasyonunuzda farklı alanlarda farklı tarzlar yansıtabilirsiniz. Örneğin salonumuzda bir L koltuk bir televizyon yeterli olurken yatak odanızda daha Bohem tarzlar tercih edebilirsiniz veya dilerseniz mutfağınızı daha klasik bir görünümle tamamlayabilirsiniz.

Yani salonunuz yatak odanız ve mutfağınızdaki dekorasyonunuz birbirinin aynısı olmak zorunda değildir. Birbirinin zıttı yönünde tercihlerde yapabilirsiniz bu her alanda farklı bir tarz farklı bir nefes alış demektir.

Bu farklı tercihleri gerçekleştirirken yanlışla yönlendirmeler yapmamak gerekir. Örneğin evin ışık alan yerlerine daha koyu mobilyalar tercih ederken evin daha Işık almayan yerine daha canlı daha renkli mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylelikle ürünlerdeki dengeyi korumak sizin elinizdedir. Ev dekorasyonu özellikle ince detaylara sahiptir. Dekorasyonunuzu gerçekleştirirken her ürünün birbirini tamamlaması ve birbiriyle uyum içinde olması gerekir. Özellikle göz tırmalamayan göz yormayan ürünler tercih ederek ev dekorasyonunuzu daha şık daha modern bir hale getirebilirsiniz.

Evinizde yapacağınız dekorasyonlar sayesinde ölü alanları da canlandırmak tamamen sizin elinizdedir. Dar alanları yerleştirmek her zaman için daha zordur. Böylelikle dar alanlarda daha çok okuma köşesi dinlenme köşesi gibi bölümler yaratabilirsiniz. Örneğin bu dar alanları çocuk odası olarak da tercih edebilirsiniz özellikle son dönemlerde çıkan yeni ürünler de yatakların alt kısmının masa olarak kullanılması alandan tasarruf sağlamaktadır.

Günümüzde evlerde daha çok soft renkler tercih edilmektedir. Özellikle gri ve beyaz tonları ev dekorasyonuna oldukça soft bir hava katmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu