Teknoloji

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Dünyada ve ülkemizde en fazla kullanıcı sayısına sahip olan Facebook sosyal medya platformunun artık kullanmak istemeyenler için tamamı ile silmek mümkündür.

Çok değil daha 5 sene öncesine kadar dünyanın ve ülkemizin en popüler, en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu olan Facebook son yıllarda adının geçtiği yolsuzluklar ve giderek kullanım amacı dışında kullanılmaya başlaması ile kan kaybetmeye başlamıştır. Günümüzde hala en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olsa da hem popülerlik hem de etkileşimlilik anlamında liderliğini kaybetmiştir. Özellikle insanların rahatsız olduğu ve cinsel içerikli paylaşım ve hesapların artması ile birçok kişi Facebook hesabını kapattırmak istemektedir. Bu anlamda Facebook hesabı nasıl silinir? Sorusu birçok kişinin öğrenmek istediği konuların başında yer almaktadır.

Facebook hesaplarının silmek isteyen kişiler bunun tam anlamı ile gerçekleşmesini istemektedirler. Çünkü pasif duruma getirilen veya dondurulan hesaplar yıllar sonra bile varlığını devam ettirebilecektir. Bu sebeple kullanıcılar hesaplarının bir daha kullanılmamak üzere kapattırmak istemektedirler.

Facebook Hesabının Tam Olarak Silinmesi Aşamaları

Facebook sosyal medya platformunda bulunan hesapların tamamı ile silinmesi gerekli adımlarla olabilmektedir. Bundan dolayı Facebook hesabının silinmesi için gerekli aşamalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Facebook hesaplarının silmende önce silme işlemini yapacağınızdan emin olmalısınız. Çünkü geçerli süre dolduktan sonra hesabı tekrar kullanmanız mümkün olmayacaktır. Hesabın temelli silinmesini isteyen kullanıcılar en işe yarayan ve en hızlı bir şekilde hesabın silinmesine olanak sağlayan yöntem https://www.facebook.com/help/delete_account linkine tıklanmasıdır. Bu linke tıklandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre girilmelidir.

Açılan sayfada üstten alta hesabımı dondur, bilgilerimi indir, sahip olunan sayfaların yönetici ayarlarını düzenle ve en altta hesabı dondur sekmesi bulunmaktadır. Eğer Facebook üzerindeki resim ve gönderilerin saklanmasını istiyorsanız hesabınızı silmende önce bilgilerimi indir sekmesinden tüm paylaşımlarınız indirerek saklayabilirsiniz. Hesabı sildikten sonra 2 haftalık süreç içerisinde tekrar girilmez ise başarılı facebook hesabı silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close