Gebelik

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bebek sahibi olmak isteyenler için gebelik hesaplaması özellikle hamilelik süreci hakkında bilgi almanızı sağlamaktadır.

Son adet döneminin ilk gününden itibaren hesaplama yapılmaktadır. Bu nedenle özellikle hamile olan bayanlarda en son adet görülen tarihin baz alınmasıyla hesaplama işlemi yapılarak kaç aylık hamile olduğu belirlenebilir. Bebeğin gelişimini takip edebilmek ve aynı zamanda annedeki değişimleri doğru şekilde gözlemleyebilmek adına hamilelik hesaplaması oldukça önemlidir. Doğru şekilde yapılması için özellikle hamile kalmayı planlayan bayanlarda adet tarihlerinin not alınması önemlidir.

Planlı bir şekilde hamile kalmak isteyenler adet dönemini baz alarak hesaplama yapabilirler. Özellikle hamileliğin gerçekleşebilmesi için adet döneminden sonraki yumurtlama dönemi sırasında cinsel ilişkinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu durumda süper ve yumurtanın en iyi şekilde birleşebilmesi adına verimli olan dönemin tercih edilmesi hamilelik şansını arttırmaktadır. Hamile kalanlarda dokuz aylık hamile sürecini takip edebilmek için son adet görülen dönem baz alınarak hesaplama yapılmaktadır.

Gebelik Hesaplaması

Özellikle internet üzerinden yapılan gebelik hesaplaması nasıl yapılır? Merak edenler adet kalmış oldukları son dönemin tarihini girerek yapacakları hesaplama işlemleri sayesinde tarihe göre kaç aylık ya da kaç haftalık hamile olduklarını öğrenebilirler. Hafta üzerinden yapılan hesaplamalar özellikle bebeğin gelişimini takip etmek açısından önemlidir. Bu nedenle doğru tarihin belirlenmesi gerekir. Uzman doktorlar tarafından yapılan kontrollerde anne adayının son adet gördüğü tarihi baz alınarak hesaplama işlemi yapılmaktadır.

Anne karnındaki bebekte her hafta oluşan değişimler özellikle hamileliğin ilerleyen süreçlerinde gözlem gerektirmektedir. Bu nedenle gebelik takvimi için hamilelerin hangi haftada olduklarının belirlenmesi gerekir. İnternet üzerinden yapılacak olan hesaplama işlemlerinde kısa süre içerisinde bilgi alınabilir. Son adet görülen tarihin girilmesinin ardından günün tarihine göre yapılacak olan hesaplama işlemleri kaç haftalık hamile olunduğunu belirlemektedir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close