Moda

Giyim Ve Aksesuar Dengesi Nasıl Olmalı

Hangi kıyafete hangi aksesuar sorusu merak edilen bir konudur. Bu noktada aksesuar kapsamına ve kıyafetle uyumuna bakmak gerekir.

Takı Olarak Aksesuar Kullanımı

Takı ve kıyafet uyumu son derece önemlidir. Güzel bir kıyafeti takılarla daha kötü ya da daha iyi yapabilirsiniz.  gösterişli bir kıyafetiniz varsa bu nedenle daha sade takılar seçebilirsiniz. Diğer yandan sade bir giyside takılarda öne çıkan bazı modeller kullanılabilir. Abiye kıyafetler bu nedenle sizi olduğunuzdan daha iyi ya da daha kötü gösterme potansiyeline sahiptir.   Çünkü renkli ve parlak bir elbise düşünülürse buna büyük devasa kolyeler takmak saçma olacaktır. Dekolte bölgesi temel alınarak sade seçimler yapılabilir. Eğer abiye kıyafetiniz çok sadeyse, düz kesim siyah ya da açık tonlardaysa bu durumda makyajınıza ağırlık verebilir ve sade takı sayısını çoğaltabilirsiniz. Bileklik, kolye, küpe gibi eklemeler olabilir. Büyük takılar bu noktada günlük giyim için daha uygun bir hal alabilmektedir. İş giyimi için klasik tarzda, sokak tarzında büyük kolyelere daha sık yer verilmektedir.  Ancak abiyede de istisna durumlar elbette olabilir. Yani bu stilde hiç büyük takı kullanılmaz diye bir kural da elbette yoktur. Sadelik gösteriş dengesi iyi ayarlandığı sürece kullanım olabilir.

Çanta Ve Kıyafetler

Çantalar en önemli tamalayıcı parçalardandır. Kıyafetinize uygun renk ve modelde seçim yapmaya özen gösterebilirsiniz.  Mekan, kıyafet gösteriş durumu, tarz özellikleri gibi ayrıntılar önemlidir.

Ayakkabı Modelleri Ve Kıyafetler

Kıyafete ayakkabı seçimi yaparken tarz özelliklerine ve çanta ile genel görünüme uyum aranmalıdır. Örneğin klasik giyimin altına spor sandalet, spor ayakkabı, parmak arası terlik gibi giyim olmamalıdır. Bu şekilde sınıflandırma yaptıktan sonra renk geçişlerine önem vermek gerekir.  Elbette rahat yürüyebilmek de son derece önemlidir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close