Diyet

Göbek Eriten Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Göbek Eriten Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır? Sorusu göbek bölgesinde yağlanmadan şikayetçi olan bay ve bayanların merak ettiği bir sorudur. Bizde bu yazımızda göbek eriten diyet hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık.

Göbek Eriten Diyet Nedir ve Nasıl Uygulanır? sorusuna cevap vermeden önce göbek yağlarının ne olduğunu ve oluşmasını nasıl engelleyebileceğimizi anlatarak başlamakta fayda var. Ve tabi ki karın yağları gibi gövde ve iç organları kaplayan yağ tabakasından kurtulmak için sadece diyetin yeterli olmayacağını bilmeliyiz.

Karın Yağlanması

Özellikle karın bölgesinde yağlanma öbür bölgelerdeki yağ oluşumundan daha tehlikelidir. Bu yağlar iç organların üstünü kaplar ve aralarına dolar. Belli bir yaşı geçmiş insanlarda sağlık problemine neden olabilecek bu tür yağlanma öncelikli olarak karaciğeri etkilediği için bu duruma karaciğer yağlanması da denir.

Yağ Yakmak İçin Su Çok Önemli

Sağlıklı olmanın veya en basit hali ile hayatta kalmanın ilk kurallarından biridir su içmek. Yeterince vücuda su alınmazsa vücut depolanmış yağları yakmak ve yıkmakta başarısız olur. Ayrıca yağlardan çıkan maddeleri veya genel olarak vücuttaki toksin maddeleri atmak için günde en az 1.5L su içilmelidir.

Karbonhidratı Ve Alkolü Azaltın

Yağ, Kullanılamayan enerjinin depolanmış halidir. O yüzdendir ki aşırı kalori ve özellikle aşırı karbonhidrat tüketmek yağ oluşumuna neden olur. Aynı şekilde alkol (maltoz şekeri) karaciğerin oldukça yağlanmasına neden olur ve kilo almanız hızlanır. Makarna veya hamur işleri gibi saf karbonhidratlar yerine pirinç ve hatta siyah pirinç ürünlerini tercih ederek hem vitamin hem de antioksidan alımını arttırmış oluruz.

Yağ Yemek Yağ Yakar

Fıstık fındık gibi yağlı kuruyemişler, avokado ve ananas gibi yağlı meyveler, zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı gibi yiyecekler vücudun yağ ve omega türevleri ihtiyacını karşılar. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve vücudun önceliği karbonhidratlara ayırmasını sağlayarak yağ yıkımını hızlandırır.

Protein Ve Lif Tüketin

Protein kas yapımını arttırır ve kas da en çok kalori yakan vücut birimidir. Ayrıca lif tüketmek kasların onarımında yardımcı olur ve sindirim kolaylığı sağlar. Yulaf ezmesi ve belki yumurta ile yapacağınız kahvaltı güne başlamanız için yeterli. Çiğ sebzeler tüketmek de kalori alımınızı azaltabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu