Güzellik

Göz Kremi Nasıl Sürülmeli?

Göz çevresi vücudun en erken kırışan bölgelerinden olarak biliniyor. Doğru cilt bakımı için gereken göz kremi nasıl sürülmeli çok iyi bilmelisiniz.

Göz çevresi yüzümüzün en ince kısımlarından biridir. Göz kremi kullanılırken, nemlendirici ve serumdan önce kremi sürmeniz gerekir. Nemlendiriciyi sürmeden önce kullanacağınız arındırıcı yıkama jeliyle temizlik yaparak, göz kreminizi sürmeye hazır olabilirsiniz.

Öncelikle yanlış uygulamalar söz konusu olduğunda cilt bakımının kabusa döneceği göz kremi uygulamaları cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Göz kreminin kullanılması doğru yapıldığında, gözün çevresine sürülmesi önemlidir.

Gözün iç kısımlarına değil, dış kısımlarına sürülmesi gereken göz çevresi kremi, günde bir ya da iki kez kullanıldığında etkisini kısa sürede gösterecektir.

Adım Adım Göz Kremi Kullanımı

  • Nemlendiriciyi sürdükten sonra, cildinizin kremi emmesini bekleyin,
  • Kremin göz çevresine değmemesini sağlayın,
  • Yüzük parmağıyla sürülmesi gereken krem göz çevresinin yakınına değmemesi gerek,
  • Tampon hareketler şeklinde sürülmesi gereken krem doğru biçimde uygulanmalıdır,
  • Kirpik diplerine yakın yerlere sürülmemesi gerekir.

Göz kremi kullanımı konusunda tercih edeceğiniz markalar güvenilir markalar olmalıdır. Tercih edeceğiniz ürün, kimyasal içeriğin olmaması söz konusu olduğunda daha etkili olabilir ama sürerken tampon uygulamalar yapılması daha etkili bir sonuç verebilir.

Göz Kremi Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce yüzünüzü temizleme işlemi sonrasında kullanın. Göz kremi uygulaması, kaşın hemen altından başlamalı, gözatlarının göz pınarına uzak ucuna sürülmelidir. Göz iç kısmına yakın sürülen göz kremi uygulaması gözün iç kısmına sürülmemeli, göz yaşı kanallarını etkilemeyecek şekilde uygulanmalıdır.

Makyaj yapacaksanız göz kreminizi sürerek, kremi cildinizin emmesini bekleyin. Daha sonra uygulamayı tamamlayarak makyajınızı yapın.  Göz kremini C şeklinde uygulamanız en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close