Sağlık

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Doktora Gidilir?

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Doktora Gidilir? Gözaltı morlukları, kadınların genellikle ilerleyen yaş nedeniyle yaşadıkları bir cilt sorunudur.

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Doktora Gidilir? Cilt kusurlarından En sık görülen Gözaltı morlukları daha çok kadınlarda görülmekle birlikte zaman zaman erkeklerde de görülebilmektedir. Genetik faktörlerin veya yaşam tarzının neden olduğu bu sorun, çeşitli nedenlerle de ortaya çıkabilir.

Gözaltı Morluklarına Hangi Bölüm Bakar?

Gözaltı morluklarının teşhis ve tedavisi için gidilecek doktor göz doktoru veya dahiliye değildir. Gözaltı morlukları için randevu gerektiren bölüm dermatoloji bölümüdür. Cilt sorunları vücudun her yerinde görülebilir. Ancak bu problemler yüz üstü veya görünür bir yerde olduğunda önemli kabul edilir.

Gözaltı morlukları için hangi bölüme gidilir sorusunun cevabı dermatologdur. Ancak morluğun hangi koşullarda oluştuğu bu konuda büyük önem taşımaktadır. Çürük aylar içinde yavaş yavaş ortaya çıkarsa dermatoloğa gidebilirsiniz. Ancak ani bir düşme sonucu göz altlarında morluklar oluşuyorsa hastanenin acil servisine, kafa travması bölgesine gidilmelidir. Buradan beyin cerrahisi bölümüne sevk yapılabilir. Yaşlanma veya kansızlığa bağlı olarak Gözaltı torbaları daha belirgin hale gelebilir veya morarabilir.

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Bölüme Gitmeli?

Gözaltı morlukları için hangi bölüme gidilir sorusunun cevabı dermatologdur. Ancak morluğun hangi koşullarda oluştuğu bu konuda büyük önem taşımaktadır. Çürük aylar içinde yavaş yavaş ortaya çıkarsa dermatoloğa gidebilirsiniz. Ancak ani bir düşme sonucu göz altlarında morluklar oluşuyorsa hastanenin acil servisine, kafa travması bölgesine gidilmelidir. Buradan beyin cerrahisi bölümüne sevk yapılabilir.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?

Gözaltı morluklarının nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

Artan Yaş:Yaş ilerledikçe Gözaltı derisi incelir. Bu nedenle Gözaltındaki kan akışı görünür hale gelir. Göz damarlarının incelmesi şeffaflığa neden olur. Bu nedenle morarma görülebilir.

Zararlı Alışkanlıklara Sahip Olmak:Sigara içmek, alkol ve bağımlılık yapan kayganlaştırıcılar kullanmak Gözaltındaki damarların genişlemesine ve kanın daha fazla koyulaşmasına neden olur. Bu da Gözaltı morarmasına neden olur.

Vitamin Eksiklikleri: K vitamini eksikliği kan dolaşımında sorunlara neden olur. Dolayısıyla bu vitaminin yokluğunda vücudun kan dengesinde sorunlar oluşur. Bu da Gözaltındaki damarları genişleterek morarmaya neden olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu