Güzellik

Gözaltı torbalara çözüm

İnsanın yaşı geçtikçe gözünde bıkmadan duran bu morluk ve şişlikler kadınların ve erkeklerin aynadaki kabusudur. Çekeriz gözlerimizi yana Asya’lılar gibi ve inanmak istemeyiz bunların bizim olduğuna. Genelde göz altında oluşan şişliklerin sebebi gözümüzü tamamıyla destekleyen yağ dokusunun ilerleyen yaşımız ve yorulan gözlerimizin gevşeyen kaslarının dayanamaması ile aşağıya düşmesidir. Sırt üstü yatmak, alerjiler ve hasta olduğumuzda aldığımız bazı ilaçların yan etkisi de buna sebep olabilir.

Buna çözüm tabi ki yok değil, gelelim şu çözümlere;

1- Filmde gördüğümüz o bayanlar gibi buz dolabında iyice soğuttuğumuz salatalık halkasını gözümüzün üstünde her gün yarım saat bekletmek.

2- Her gün soğuk ve çok aşırı olmayacak şekilde ama nemliden fazla ıslak bir bezi gözünüze tutun ve yüzünüzü soğuk bir su ile yıkayın.

3- Uyku düzeni çok önemli bu konuda genelde bu sorunu olan kişilerin uyku sorunu var. Kesinlikle elinizden geldiği kadar gece uykusu almaya ve en az 8 saat uyumaya çalışın.

4- Fazladan yastık, ne alaka diyeceksiniz şimdi ama evet fazladan yastık. Ekleme bir yastık o gözünüzün altında biriken sıvının üst taraflarda yeniden toparlanmasına olanak  sağlayacaktır deneyin ve görün.

5- Vücudunuz susuz kalmasın bol bol duş alın tabi vücudun içini de unutmayın bol bol da su için.

6- Tuzdan kesinlikle uzak durun ve daha çok havuç balık gibi besinleri tercih edin.

7- Yazları güneş gözlüğü takmayı asla ihmal etmeyin güneş altında sersemlemekten gözleriniz şişmesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu