Gebelik

Hamileler İçin Doğal Maske Tarifleri

Pek çok kadın hamilelik maskesi gibi cilt sorunlarından rahatsızlık duyar. Bu durumda hamileler için doğal maske tarifleri kullanılabilir.

Kadınların en özel dönemlerinden biri olan hamilelik sürecinde doğal ürünlere yöneldikleri bilinir. Doğal ürünler kullanılarak cilt bakımı yapılarak, saçlar ve yüzdeki sorunların giderilmesi hedeflenir.

Doğal cilt maskeleri ve saç stillerinin tercih edileceği hamilelik döneminde gerek vücut için gerekse yüz için farklı maske tercihleri kullanabilirsiniz. Hamileler için doğal maske tarifleri de cilt tipinize uygun olan malzemelerin kullanılmasıyla uygulanır.

Pirinç Maskesi

Cilt lekelerinin giderilmesi için asırlardır tercih edilen maskelerden biri pirinç maskesidir. Pirinç suyun içine bırakılarak beyaz suyunun çıkması beklenir ve bu su her gün yüze sürülerek ton farklılıklarının giderilmesi hedeflenir.

Bal Limon Maskesi

Bal ve limon maskesi haftada bir iki kez yapacağınız ve hamilelik döneminde yapılan maskeler arasında popülerdir. Bu maskeler güvenle yapılabileceği gibi, cildin rutin bakımına ek olarak da uygulanabilir. Kimyasal madde içermediği için herhangi bir yan etkisi de yoktur.

Yulaf Maskesi

Yulaf unu, kil ve kremden yapılan bu maske ciltte 5 dakika bekletilir ve ovarak çıkarılır. Hem cildi besleyen hem de lekeler üzerinde etkili olan yulaf maskesi ile vücudunuza da bakım yapabilirsiniz. Göbek bölgesi lekeleri için de bu maskeden faydalanabilirsiniz.

Hamilelikte Cilt Bakımı Önerileri

Hamilelikte çatlakların oluşmaması için en ideal bakım önerisi bebe yağı ya da zeytinyağı kullanmaktır. Bebe yağı ile tüm vücudun yağlanması çatlak oluşumu %99 önlemektedir. Bununla birlikte kuru cilde sahip olanlar için günde 3 kez kulanılması tavsiye edilir. Yağlı cildi olanların günde bir kez sürmeleri, özellikle göbeğe ve memelere sürülmesi çatlak oluşumunu önleyen en önemli etkenler arasındadır. Hamilelikte cilt bakımı aksatılmamalı ve düzenli olarak cilt nemlendirilmelidir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close