Güzellik

Her Kadında Olması Gereken Temel Makyaj Malzemeleri

 

15
Her Kadında Olması Gereken Temel Makyaj Malzemeleri

Makyaj, kadınların hayatında önemli bir yer tutar. Her kadının tercih ettiği makyaj malzemeleri değişkenlik gösterse de bazı ürünler vardır ki her kadının makyaj çantasında yer alması gerekir. Her kadında olması gereken temel makyaj malzemelerini sizler için derledik ve kısa bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Makyaj Malzemeleri

 1- Kapatıcılar

 

Genel olarak herkes, ilk makyaj yapmaya başladığında cildindeki kusurları kapatmakla işe başlar. Kapatıcılar; gözaltı stick kapatıcılar, renkli nemlendiriciler, çubuk fondötenler, kompakt fondötenler, sıvı fondötenler, pudra fondötenler ve krem pudra fondötenler olarak bir çok gruba ayrılır.

2- Eyeliner

Eyeliner, kirpiklerin üzerinden çekilerek gözümüzün etrafında çerçeve oluşturur. Eyeliner, göz makyajında vazgeçilmezdir ve etkileyici farklı bir görünüm sağlar. Eyeliner çekerken elimizin titrememesine özen gösterin ve göz şeklinize göre ince veya kalın size yakışan şekli bulun ve uygulayın.

Dipliner’ın nasıl sürüldüğünü daha önce hazırlamış olduğumuz Dipliner Nasıl Sürülür? isimli videomuzdan izleyebilirsiniz.

3- Rimel

Rimel, kirpiklerinizi daha yoğun, daha uzun, daha özel ve güzel gözükmesini sağlayan makyaj ürünüdür. Rimel sürerken yukarı doğru ve diplerden başlayarak sürülmelidir. Rimel seçimi yaparken fırçasına dikkat etmeniz gerekir ve kirpik tipinize uygun olanı almalısınız. Rimeller; dolgun kirpikler, ekstra uzun kirpikler olarak da çeşitlenirler. Rimel kullanımında en sık yapılan hatalardan biri de pompalama yöntemidir, bu rimeli güzel sürmenizi değil, rimeli daha erken kurutmanıza neden olur. Daha önce yazmış olduğumuz Rimel Nasıl Sürülür? isimli yazımızdan rimelin nasıl sürüldüğünü öğrenebilirsiniz.

4- Allık

Allık, teninize renk katmak ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için kullanılır. Allığı cilt tipinize göre seçmelisiniz ve doğal bir görünüm için mat renkler her zaman için idealdir ve dogal bir görünüm kazandırır.Allık seçimi yaparken kullandığınız kapatıcıyı da göz önünde bulundurmalısınız, örneğin pudra kullanıyorsanız o zaman toz allık seçimi yapmalısınız. Allık seçiminde pembe ve şeftali tonları her bayana yakışan renklerdir ve en çok tercih edilenleridir. Allık kullanımında dudaklarınızı büzüp, dudağınızla paralel olarak yukarıya doğru fırçayla sürmeye başlayın ve ilk fırcayı allığa değdirdiğinizde fırçayı kaldırıp üfleyin böylece allık üzerindeki fazlalıkları atmış olucaksınız.

5- Göz Kalemleri

Göz kalemi, göz çevresini renklenmek amacıyla kulanılır. Göz kalemleri, eyeliner çeker gibi kullanıldığında farklı bir görünüm sağlayabilir. Mat ve parlak iki renk göz kalemini birbiri üstüne uygulayabilirsiniz, böylece farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

6- Dudak Kalemleri

Dudak kalemleri, dudaklarımızı renklendirmek, dudak çevresini genişletmek ve ruj kullanımına zemin hazırlamak için kullanılır. Dudak kalemi, kendi başına kullanıldığında istenilen etkiyi vermeyebilir ama parlatıcı ve ruj ile uygulanması gerekir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close