Diyet

Hollywood Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Hollywood Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Hollywood diyetinde bir ayda 12 ila 16 kilo verilmesi hedeflenir. Günlük kalori alımı ise 1400 kaloridir. Hollywood diyetini Madonna, Carmen Electra, Sharon Stone gibi ünlüler uygulamaktadır.

Hollywood Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Hollywood diyetini 1 ay boyunca istikrarlı bir şekilde uygulayanlar haftada 12 ile 16 kilo arasında kilo verimi gerçekleştirmektedir. Hollywood diyetinin temeli sıvı gıda alımına dayanmaktadır. Haftanın 2 gününde sadece üst üste meyve suyu içiliyor ve günde 8 bardak su tüketiliyor.

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır

Hollywood diyetinde kırmızı et, unlu gıda, baklagiller, şeker ve yağ yemek kesinlikle yasaktır. Kremalı kahveler, sütlü kahveler ve alkol kesinlikle yasaktır. Diyete başladıktan sonra bir hafta devam etme zorunluluğunuz bulunuyor. Haftanın 5 günü en az 30 dakikalık yürüyüşler ve orta tempoda egzersizler yapmanız önerilmektedir. Diyabet hastaları ve hamilelerin bu diyeti uygulaması önerilmemektedir. Akşam yemeklerimizi En geç saat 6’ya kadar yapmalı, 6’dan sonra hiçbir şey yememeniz gerekir. Örneğin Sabahları kepek ekmeği, dil peyniri, yumurta, Ihlamur, domates, peynir, ürünlerini tüketip öğlende çok az zeytinyağlı ve limonlu bol yeşil salata tüketebilir, Akşamları Izgara tavuk bir tabak taze brokoli tüketebilirsiniz.

Hollywood diyetinin diğer diğer diyet türlerinden en önemli farkı ise 1. ve 2. günde vücuttaki toksinleri uzaklaştırıp ödem oluşmasını önlemek için sadece yeşil çay meyve suyu ve süt kesilmesidir. Bu sebeple diyetin 1. ve 2. Günü oldukça zorlu geçmektedir. Ancak programı alıştıktan sonra vücudunuzdaki ödemlerin ve vücutta ki şişliklerin gittiğini göreceksiniz. Birinci ve ikinci gününden sonra sabah ve öğle menülerini de daha hafif tutabilir, akşamları ise daha doyurucu ve zengin menüler tercih edebilirsiniz. Hollywood diyeti uygularken salata, pişmiş veya çiğ sebzeler, beyaz et ve yeşillik tüketimi serbesttir. Ancak yağ, unlu gıda, şeker, baklagil ve kırmızı et kesinlikle yasaktır. Hollywood diyetinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta akşam ve sabah yemekleri arasında en az 12 saat kalori alınmamalıdır. Çünkü bu süre içinde vücudunuzdaki hasarlı hücreler temizlenmeye başlar bu durumda sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz açısından oldukça önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu