Moda

İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Gün içerisinde vücudumuzu sürekli olarak taşımak zorunda kalan ayaklarımız için yapabileceğimiz birçok farklı şey mevcut. Bunlar arasında ilk sırada gelen şey doğru ayakkabı seçimi. Kaliteli ve önerilen modelleri tercih etmek oluşabilecek her türlü sağlık probleminin de önüne geçecektir. En ideal ayakkabı ön kısmı yuvarlak olan ve aynı zamanda belli bir genişliğe sahip olan modellerdir.

Düz Taban Ayakkabılar
Düz Taban Ayakkabılar

Ayağı fazla yormayacak olan bu modeller sayesinde beklediğiniz rahatlığa kavuşacaksınız. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan babetler aslında sağlıksız modeller arasında yer alıyor. Diz ve bel ağrısı yapan düztabanlı bu ayakkabılar uzmanlar tarafından önerilmiyor. Ayakkabı seçimi kadar terlik seçimi de önemli özellikle parmak arası ayakkabı ve terlikle yürüme bozukluklarını meydana getiriyor.

Kadınların en sık tercih ettiği modeller arasında yer alan ince topuk ise şekil bozukluğuna yol açan bir yan etkiye sahip. Bunun yanı sıra kullanılan dolgu topukların boyu yükseldikçe ortaya çıkan sorunlar daha da artış gösteriyor. Doğru ayakkabı seçimi noktasında öncelikli olarak esneme payı gözetilmeli.

Doğru Ayakkabı Seçimi

İdeal Ayakkabı
İdeal Ayakkabı

Esneme payının gözetildiği ayakkabıları rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. Şıklığı yakalamak için tercih edeceğiniz düzensiz modeller ayak sağlığınızı bozabilir. Bu yüzden araştırarak ayrıntılara dikkat ederek alınabilecek olan bir ayakkabı daha uzun sürekli olarak rahat bir biçimde kullanılabilir. Aradığınız modelleri ayrıntıları ile inceleyip, topuğuna ve kullanılan malzemeleri incelediğinizde doğru ve sizin için ideal olan ayakkabıyı bulabileceksiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

1 thought on “İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalı?”

  1. Bence ayakkabı seçimi sağlık açısından en önemli yere sahip unsurlardan biridir.Yanlış alınan bir ayakkabı hem fiziksel hemde ruhsal olarak insana çok zarar verir.Genelde ayakkabı seçiminde yapılan en büyük hata,sadece ayakkabının güzelliğine aldanıp ayağa uyup uymamasına bakmadan almak.Sadece güzel diye ayakkabı alınmaz diye düşünüyorum.Bütün sinirlerin en hassas uçları ayak tabanlarında ve bunu bilerek kesinlikle ona göre seçim yapmalı.Ayakabı giyildiğinde insana sonsuz bir rahatlık vermeli ve yapımında kullanılan malzemelerin kalitesinden emin olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close