Teknoloji

iOS 12 İncelemesi

 

Apple telefonlar için piyasaya sürülen iOS 12 güncellemesi sayesinde telefonlarınız yeni özelliklere sahip olabiliyor.

Apple genel olarak her yıl büyük bir güncelleme ile akıllı telefonlarının aksayan özelliklerini ve yeniliklere ayak uydurabilecek olan yeni özelliklerin eklenebilmesine imkan sağlayabiliyor. Yeni güncellemelerin yüklenmesi ile eski model telefonlarının daha da yavaşlayarak yeni modellerden alınması için yönlendirme yaptıklarını kabul eden Apple bu sorunu iOS 12 ile çözebilmeyi amaçlıyor.

Telefon ve Uygulama Bildirimleri

Gelen mesajlar, mailler ya da uygulamaların mailleri artık gruplandırılabiliyor. Aynı uygulamadan gelmiş olan bildirimler eskiden olduğu gibi cep telefonunun ekranını kaplamıyor ve aynı grupta toplanabiliyor. Bu sayede daha derli toplu bir kilit ekranına sahip olabiliyorsunuz.

Rahatsız Etme

Tekrar ayarlama yapana kadar Apple Iphone rahatsız etme özelliğini açtığınızda hem bildirimlerin sizi rahatsız etmeyecek duruma gelmesi hem de ekran ışığının otomatik olarak karartılabilmesine imkan sağlamış oluyorsunuz. Bu şekilde her biri için ayrı ayarlar yapmanıza gerek kalmadan telefonunuzun sizi rahatsız etmesini önleyebiliyorsunuz.

Kullanım Raporlama

Bu özellik sayesinde telefon kullanımınızın raporu kolaylıkla oluşturuluyor. Hangi internet sitesinde ne kadar zaman geçirdiğiniz, hangi uygulamaları ne kadar kullandığınız ya da telefonunuzla ne kadar uğraştığınız raporlanabiliyor. Bu raporlar günlük, haftalık ya da aylık olarak yapılabiliyor. Bu özellik ile kullanıcılar kendi telefon kullanım detaylarını görerek nasıl alışkanlıkları olduğunu görebiliyorlar. Aynı zamanda aileler de bu özellik sayesinde çocuklarının telefon kullanımlarının detaylarına ulaşabiliyorlar. Bu şekilde detaylara göre önlem almaları gereken durumları da görebiliyorlar.

Yeni özellikleri sayesinde Apple Iphone kullanıcılarının daha etkin telefon kullanabilmelerine de imkan sağlanmaktadır. Daha çok kullanımlarını detaylandırmaya ve telefon hızlarının arttırılabilmesine odaklanan iOS 12 güncelleştirmeleri eski model telefonların da daha kullanışlı bir hale gelmelerini sağlıyor.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close