Yaşam

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

 

Evde özellikle kapıda kullanmak için kapı süsü hazırlamak isteyenler farklı malzemeler kullanarak kendi kapı süslerini hazırlayabilirler.

Eve girişte özellikle farklı bir hava kazandırmak amacıyla kullanılmakta olan kapı süsü nasıl yapılır? Diye düşünenler kullanacakları farklı malzemelerini kendileri için özel kapı süsleri hazırlayabilirler. Dış kapıda veya odaların kapılarında kullanacağınız kapı süslerinde birbirinden farklı renklerde ve özelliklerde malzemeleri kullanabilirsiniz. Satın almak yerine uğraşarak kendiniz için özel kapı süsleri hazırlamak istediğinizde pratik yöntemler kısa süre içerisinde istediğiniz sonucu almanızı sağlamaktadır. Rahatlıkla bulacağınız malzemeleri ile istediğiniz gibi kapı süsleri hazırlayabilirsiniz.

Evinizde kapıları süsleyerek daha hoş bir görünüm elde etmek istediğinizde özellikle düşük masrafla gerçekleştirileceğiniz çalışmalar ile kendi kapı süsünüzü kolayca hazırlamanız mümkündür. Kapıları süslemek ve daha güzel görünmesini sağlamak istediğinizde kendiniz hazırlayacağınız kapı süsleri ile bunu rahatlıkla başarabilirsiniz. Özellikle hazır süsleri satın almak istemeyenler için kolayca yapılacak olan uygulama kullanacağınız malzemelere göre birbirinden farklı süslerin ortaya çıkartılmasını sağlamaktadır.

Malzemeler

  • İnce çiçek dalı,
  • Kurdele,
  • Çeşitli süs malzemeleri

Hazırlanışı

İlk aşamada incitecek dallarından halka şeklinde bir yapı oluşturulması gerekir. Daha sonrasında etrafını kurdeleler ile sararak işlemi devam ettirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz farklı renklerdeki tür parçaları ile halkanın üzerinden geçirerek halkanın öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Tülün tamamını ördükten sonra seçmiş olduğunuz farklı renklerdeki desen ya da motifleri halka üzerine yapıştırarak ya da dikerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Şekillendirmek amacıyla evde kapı süsü hazırlanmak isteyenler farklı süsleri kullanarak istedikleri tarzda motifler oluşturabilirler.

Dış kapıda ya da evin içerisindeki odalardaki kapılarda kullanım için hazırlayacağınız süslere farklı şekiller yapıştırabilir ve istediğiniz görüntüyü oluşturabilirsiniz. Bu sayede daha uygun bütçeyle rahatlıkla kullanabileceğiniz süsler hazırlamanız mümkündür.

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close