Güzellik

Karma Cilt Bakımı

Özellikle cildinizde uygulayacağınız bakım işlemleri konusunda karma cilt bakımı için en uygun seçenekleri belirlemeniz cildinizin bakımını doğru şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Karma ciltlere sahip olanlarda özel bakım yapılması gerekmektedir.

Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • İlk aşamada öncelikle cildinizin temizlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle uygun sabun seçenekleri ile cildinizi mutlaka yıkamanız gerekir. Doğru şekilde uygulama yapabilmeniz adına karma ciltler için hazırlanmış olan sabun seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
  • Özellikle cildinizde yağlı olan bölgeleri tonik ile uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Yağ nedeniyle sivilce veya akne oluşumunu engellemek için düzenli şekilde uygulama yapılması gerekir.
  • Yağ gözeneklerini özellikle güneşli havalarda açılması söz konusu olmaktadır. Bu nedenle gözeneklerinizi sıkılaştırıcı uygulamalar yapmanız gerekir.
  • Göz çevresinde oluşabilecek kuruluklara karşı doğal göz kremi tarifleri üzerinden yapacağınız tercihler ile uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede göz çevrenizi yeteri kadar nemlenmesine sağlayabilirsiniz.
  • Cildinizi özellikle akne veya siyah noktalar için haftada mutlaka düzenli bir şekilde peeling uygulaması yapmanız gerekir. Uygulama yaparken cildinizin kuru bölgelerine daha az uygulama yaparken özellikle yağlı bölgeleri yeterli şekilde uygulama yapmanız gerekir. Yağlı bölgelerde bastırarak ölü derilerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle cildinizde yağlı bölgeler olabileceğinden bu bölgelerde kullanacağınız kil maskesi ile bakım yaparken kuru bölgelerde nem maskesi ile uygulama yapabilirsiniz. Ama ciltlerde bazı bölgeler yağlı bazı bölgeler kuru olabileceğinden özellikle bakım yaparken dikkatli olunması gerekir.

Karma Cilt Bakımı 1Evde Karma Cilt Bakımı

Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız bakım ürünleri özellikle cildinize zarar vermeden bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle cilt tipinize uygun şekilde yapacağınız tercihler ile ihtiyaç duyduğunuz her durumda güvenle kullanabileceğiniz ürün seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Karma ciltler için evde hazırlayacağınız bakım maskeleri istediğiniz gibi cildinizin farklı bölgelerine doğru şekilde uygulama yapma imkanı sağlar.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close