Güzellik

Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri

Özellikle kaşlarında problem olanlar kaş uzatma bakımı ile daha uzun ve bakımlı kaşlara sahip olabilirler. Kaşların bakımsız kalması dökülmelerine neden olabilir. Bunun yanı sıra özellikle uzamayan kaşlar şekilsiz bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle evde yapacağınız bakım ile kaşlarınızın daha rahat şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınıza Masaj Uygulayın

Kaşlar da özellikle saçlar gibi aynı şekilde kan akışından etkilenmektedir. Bu nedenle kaşlarınıza uygulayacağınız bakımın yanı sıra masaj yapmanız oldukça önemlidir. Nazik bir şekilde yapacağınız masaj ile kan akışını hızlandırabilir ve bu şekilde köklerin daha güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Kaşlarının daha hızlı şekilde uzamasını istediğinizde özellikle tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.

Kaş Uzatma ve Bakım Yöntemleri 1Hint Yağı Etkisi

Kaşlarını sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak istediğinizde özellikle Hint yağı ve zeytin yağı tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Doğal bir şekilde yapılacak olan kaş bakımı için etkili olmaktadır. Kaşlarınızın kökten uca beslenmesini sağlayarak bu şekilde daha güçlü uzamasına yardımcı olmaktadır. Hint yağının ve zeytinyağının karıştırılması ile elde edeceğiniz karışımı kaşlarınıza uygulayarak 5 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Düzenli şekilde yapacağınız uygulamalar istediğiniz başarılı sonuçlar ede etmenizi sağlayacaktır.

Kaşlara Vazelin Etkisi

Vazelin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde yağlı ve yumuşak yapısıyla cildin rahatlamasını ve ferahlamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra özellikle kaşlarınıza bakım yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Parmağınızın ucuna süreciniz vazelin ile veya pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulama yaparak sabaha kadar bekletmeniz yeterli olmaktadır. Özellikle yatmadan önce yapacağınız uygulama ile sabaha kadar saçlarınızın vazelinle beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Protein Alımı

Vücudunuzun yeteri kadar protein alması özellikle kaş uzatma konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle yeteri kadar protein aldığınızdan emin olmanız gerekir. Proteinli gıdaları tüketmeniz kaşlarını uzun uzaması üzerinde etkilidir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close