Güzellik

Kepekli Saçlar İçin Özel Maske Tarifleri Nelerdir?

Kepekli Saçlar İçin Özel Maske Tarifleri Nelerdir? Kepekli saçlar için maske tarifleri şimdi özel püf noktaları ile sizlerle. Kusursuz saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Bu yüzden kimyasal madde kullanımını geri plana almanız doğal yöntemler ile hazırlanmış olan özel saç bakım maskelerine yönelmeniz gerekmektedir. Sizler de hemen kolları sıvayın ve özel püf noktaları ile hazırlanılan saç bakım maskelerine merhaba deyin.

Kepekli Saçlar İçin Özel Maske Tarifleri Nelerdir? Kepek hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemidir. Bizde bu yazımızda kepeğe karşı etkili olan maske tariflerini sizlerle paylaşacağız. Kepekli Saçlar İçin Özel Maske Tarifleri..

Kepeğe Karşı Mucizevi Maske Tarifi

  • Bir tutam ısırgan otu
  • Su

Kepeğe karşı mucizevi maske tarifi için öncelikle bir tutam ısırgan otunu su aracılığı ile kaynatalım. Bu işlem sonrasında maskemizi süzelim ve soğumaya bırakalım. Elde edilen karışımı saç uçlarına masaja aracılığı ile sürelim ve 30 dakika boyunca bekletelim. Hayal ettiğiniz saç tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen kepeğe karşı mucizevi maske tarifi aynı zaman da kepek probleminin de geri plana alınmasına olanak tanımaktadır.

Kepekli Saçlara Özel Maske Tarifi

  • Biberiye yağı
  • Elma Sirkesi

Kepekli saçlara özel maske tarifi aracılığı ile sizler de tüm kepek probleminizin geri plana alınmasına olanak tanıyabilirsiniz. Maske yapımı için biberiye yağı ile elma sirkesini karıştıralım. Maskenize hoş koku katmak adına dilerseniz lavanta yağından da yararlanabilirsiniz. Hazırladığımız maskeyi saç diplerine masaj aracılığı ile yedirelim ve 2 saat boyunca saçlarımızda bekletelim. Bekleme süresinin ardından saçlarımızı ılık su ile durulayalım.

Kepekli Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

  • Yoğurt (kaymaksız)

Saçlarınızda ki tüm kepeklerin yok olmasını isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz.  Saçlarınızı yoğurt aracılığı ile temizleyerek, kepek probleminin önüne geçebilirsiniz. Dilerseniz maskenizin içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu da ilave edebilirsiniz.

Kepekli Saçlar İçin Kalıcı Çözüm

  • Badem yağı
  • Kekik esansı
  • Limon suyu
  • Tuz

Kepekli saçlar için biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen saç bakım maskesi yapımında badem yağını kekik esansı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımın içerisine limon suyu ve tuz ekleyelim. Maskemizi problemli bölgeye masaj aracılığı ile sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su ile durulayalım. Sizler de hemen kolları sıvayın ve hayal ettiğiniz saç maskelerine merhaba deyin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu