Diyet

Maydanoz Kürü Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir?

Maydanoz Kürü Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir? Diyet programı uygulamak isteyen kişilerin çoğunluğu, göbek bölgesindeki yağları eritmek için ve dümdüz bir karına sahip olmak amacıyla diyet yapmak istemektedir. Basen ve göbek bölgesindeki yağlanmalar kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak vücudun şekil değiştirmesi kişileri zor durumda bırakabilmektedir.

Maydanoz Kürü Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir? Diyet programının yanında, sabahları aç karnına uygulanacak bir maydanoz kürü, kişilerin dümdüz karına sahip olmasında en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yalnız bu kürü böbrek hastaları, gastrit veya reflü rahatsızlığı olan kişiler, en önemlisi de hamilelerin kesinlikle kullanmamaları gerekmektedir. Maydanoz bilindiği üzere hamile bayanlarda düşük riskine sebebiyet verdiği için bu kürün kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Zaten hamilelerin diyet programları yapması da sın derece sakıncalıdır.

Maydanoz kürünü uygularken;

Fazla miktarda abur cubur tüketmek insülin salınımını hızlandırarak karın bölgesinde yağlanmaya sebep olmaktadır. Bu nedenle hem abur cubur hem de yanlış karbonhidratlar tüketilmemelidir.

Bu kürle birlikte bol yoğurt yenmesi kişideki kan şekeri oranını dengeleyecektir.

Bu kürle birlikte günlük 3 litre su tüketmek, kişilerin metabolizmasını hızlandıracak ve kolay kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Bu kürün uygulanma süresi en fazla 15 gün olmalıdır. Bu 15 günlük zaman diliminde protein tüketimini artırmak kasların erimemesine ve yağların da kolayca yakılmasına neden olacaktır.

Günde yarım saat tempolu şekilde yürüyüş yapmak kişilerin 400 kalori yakmasına sebep olur.

Bir bağ maydanoz, bir dilim elma, yarım limon ve bir çay bardağı yeşil çayın hepsi blendırda karıştırılarak; sabah uyanıldığında aç karnına içilmesi oldukça etkili ve 2 haftalık bir kürdür. Bu kürün iki hafta boyunca kullanılmasının ardından bırakılması gerekmektedir. Bir hafta ya da on gün aralar ile düzenli olarak iki hafta zaman dilimi uygulamasında kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Bu kür A, C ve K vitamini barındırmasından dolayı hem vücutta bulunan ödemi atar hem de yağ yakımının hızlanmasına neden olur. İster tek başına kullanılması ister de diyet programları ile kullanılması kişinin 15 – 30 gün içerisinde etkili ve dümdüz bir karına sahip olmasını sağlamaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu