Dekorasyon

Minimalist Dekorasyon Trendi: Japandi

Minimalist dekorasyon trendi: Japandi günümüzde yaygın olarak kullanılır. Geçmiş dönem dekor anlayışının tam tersini yansıtmasına rağmen Japandi yaşam tarzı haline geldi.

Minimal dekorasyon Japandi dünya genelinde yüksek yankılar uyandırdı. Japandi; genel olarak sade ve doğal yaşam tarzını yansıtır. Japandi görüşüne göre en az eşya en geniş yaşam alanı sunulması gerekir. Böylece kişilerin genel psikolojik durumları dış etkenlerden daha az etkilenir. Çünkü ağır eşya dekorları kişilerin gözleri yorulur. Bu durumun her gün yaşanması ise; insan psikolojisini olumsuz düzeyde etkiler.

Evlerde ya da iş yerlerinde oluşturan dekor ürünleri çevreye estetik açıdan güzel görünümler sergiler. Ayrıca sürekli olarak kullanıldığında da kişilerin ruhsal durumlarını etkilerler. Bu yüzden trend Japandi dekorları günümüzde her yerde tercih ediliyor.

Sağlık İçin Platform Yataklar

Japandi; Japonya ile İskandinav ülkelerinin yaşam tarzlarını yansıtır. Japandi ile platform yatak çeşitleri kullanılır. Özelliklede sağlık için platform yataklar önerilir. Genel olarak ise; sade yaşama uyandığınızda başlamak için; platform yatak çeşitleri idealdir . Tahtadan üretilmesi ile sade yaşam tarzına daha yakın olur. Ayrıca minimalist eşyalar dar ve küçük evler için idealdir.

El Emeği Parçaları Kullan

Hazır eşyalar kişilerin genel sağlık durumları için uygun değildir. Japandi yaşam felsefesinde doğal ürünleri kullanmak yer alıyor. El emeği ürünler ile hem daha sade hem de daha sağlıklı bir yaşam biçimi oluşur. Ayrıca genel olarak el yapımı ürünlerde özel tasarımlı olur. Farklı tarz ürün kullanımlarını pek çok kişinin hoşuna gider.

Doğal Görünümlü Dekor Ürünleri

Doğal yaşam ürünlerini kullanmak; kişilerde gerginlik duygusunu azaltır. Japandi yaşam felsefesinin temeli basit, sade ve doğal ürünleri oluşturur. Doğal görünümlü dekor ürünleri ile yaşamınız çok daha keyifli bir hal alabilir. Çünkü doğal görünümlü eşyalar doğal yaşam alanına benzer. Bu durum ise kişilerin pozitif enerjilerini yükseltir.

Az Eşya Mantığını Sev

Günümüzde geniş ve ferah ev ortamları çoğu zaman eşyalar ile sağlanıyor. Az eşya mantığı size geniş yaşam alanı sunar. Ayrıca gözlerin yorulmamasını sağlar. Az eşya ile sadece gerekli olan eşyalar kullanılır. Japandi yaşam felsefesi ile huzurlu yaşama bir adım daha yakın olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu