Yaşam

Mor Şampuan Nasıl Yapılır?

Özellikle son dönemde moda olan soğuk alt tonlu saç renkleri için mor şampuan yaygın olarak kullanılmaktadır. Kuaförde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra evlerde de uygulama yapılması için uygun bir üründür. Saç renklerini soğutabilmek adına kullanılmaktadır.

Mor Şampuan Nedir?

Saçlar özellikle kızıl dore yansımaların giderilebilmesi için kullanılmakta olan mor şampuan nedir ve ne şekilde kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle saçlar ve uygulama yapıldıktan sonra farklı bir ton elde edilmesini sağlamaktadır. Saçlarda soğutma işlemi yapılabilmesi için kuaför tarafından yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra günümüzde evlerde uygulama yapılması içinde uygundur.

Mor Şampuan Nasıl Yapılır 1Mor Şampuan Kullanımı

İlk aşamada uygulama yapmak isteyenler gerekli malzemeleri hazırlayarak evde uygulama yapabilirler. Gerekli malzemeler arasında su, gıda boyası, sirke, saç kremi ve yarı kalıcı olan organik saç renklendiricisi gerekmektedir. Yarı kalıcı organik saç renklendiricisinin kullanılması durumunda bir bardak su içerisine iki yemek kaşığı sirke eklenerek saçlarını satılmasının ardından havluyla neminin alınması gerekiyor. Sonrasında iki yemek kaşığı saç kreminin bir çay kaşığı mor saç renklendiricisine karıştırılması gerekir. Hazırlanan karışım bütün saçı uygulanır. Daha sonrasında yarım saat kadar beklenir. Bekleme süresinin tamamlanmasının ardından şampuan ile yıkama işlemi yapılarak saç durulanır. Bu sayede saçınız da var olan turuncu renk tonlarından kurtulmanız sağlanmaktadır.

Gıda Boyası İle Uygulama

Özellikle kullanıcılar ihtiyaç duyduklarında daha ekonomik uygulama yapabilmek adına gıda boyasını kullanabilirler. Gıda boyası ile yapacağınız karışım sayesinde dilediğiniz her durumda saçınızda var olan turuncu renk tonlarından kurtulabilirsiniz. Gıda boyası kullanmak isteyenler özellikle farklı renkleri karıştırarak mor rengi elde etmelidir. İstediğiniz durumlarda evde mor şampuan yapımı ile uygulama imkanı elde edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close