Yaşam

Reklam Nasıl Kullanılır?

 

Reklam kullanımı insanlar tarafından en çok merak edilen konular arasındadır. İnsanlar internet adresleri üzerinden daha çabuk para kazabilme derdinde olmaktadır.

Doğru şekilde uygulanmaması durumunda zararlı siz çıkabilirsiniz. Hatta bazı internet adreslerinin sırf reklam için kurulmuş olduğunu fark edebilirsiniz.  İnternet adresinize zarar vermemek için doğru reklamları seçmeniz gerekir.

Eğer blog ya da forum tarzı bir internet adresiniz yer alıyorsa ve ziyaretçileri reklamlarla rahatsız etmek istememeniz durumunda tıklama bazlı olan reklamları en fazla 3 banner şeklinde kullanmanızı öneriyoruz. Banner reklamlar dışında Pop-up reklamlar kullanmamanız gerekmektedir. Bu sayede kullanıcıyı rahatsız etmez ve internet adresinizin gelişmesini önleyebiliyorsunuz. Ek olarak bannerları konu yanları ve üstlere koymanız daha iyi olarak yer almaktadır. Bu uygulamaları yaparak sizde ziyaretçiyi rahatsız edebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz Google Adsense kullanmanızdır. Google Adsense her internet adresini kabul etmemektedir. Adsense kabul etmemesi durumunda diğer reklam şirketlerini kolayca bir şekilde kullanabilirsiniz. Adsense harici tavsiyemiz ise ReklamStore’dur.

Pop Up Reklam

Eğer dosya indirme uygulamaları ya da adult bir siteniz yer alması durumunda pop-up reklamlar kullanmanız sizler için daha iyi olabilmektedir. Bu tür internet sahiplerinin çoğu pop-up kullanabilmektedir. Bu sayede sizde daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Bununla beraber link kısaltma internet adresleri de kullanabilir ve indirme sitelerinin kampanyalarını sizde kolayca kullanabilirsiniz. Zaten bu tür adresler war.ez ve adult içerikli siteler olmalarından dolayı Google Adsense bu şirketleri kabul etmemekte ve bu yüzden PopAds gibi pop-up reklam şirketlerini tercih etmeniz gerekir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close