Moda

Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler

Kıvırcık saçlı bayanların hayali düz saçlı olmak ve bunu doğal yollardan elde edebilmektir. Doğal yollarla kıvırcık saçları düzleştirmek için birçok etkili yöntem bulunur. Kuaförde fön çektirdiğiniz zaman saçlarınıza gerekli bakımı yapmadığınız zaman saçlar kırılır ve cansız görünür. Düzleştirici makineleri ile çoğu zaman gerekli doğallığı yakalayamazsınız. Evde yapacağınız maskeler ile saçlarınız canlı görünecek ve düzleşecektir.

Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler
Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler

Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler ve Kullanılan Teknikler

Saçları düzleştirmek için kullanılan yöntemler ayrıca saçları besleyecek ve güçlendirecektir. Bitki türleri ile saçlarınızı doğal yoldan düz göstermeniz artık çok kolay. Doğal yollarla kıvırcık saçları düzleştirmek için kozmetik ürünlerine gerek kalmadan evde kendiniz yapacaksınız. Hindistan cevizi sütü saçlara parlaklık kazandırdığı gibi saçların düzleşmesine de katkı sağlar. Hindistan cevizi sütü içerisine 1 adet limon suyu sıkın ve karıştırın. Saçlarınıza sürün ve tarayın. Düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Bitkisel yağlar aynı etkiyi gösterir. Saçları düzleştirmek için kullanacağınız bitki yağlarını hafif ısıtmanızı öneririz. Saç diplerine masaj yapar gibi sürün ve tarayın. Etkisine şaşıracak ve inanamayacaksınız. Doğal yollarla kıvırcık saçları düzleştirmek göründüğü gibi çok basittir.

Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler
Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler

Saçları doğal yollarla düzleştirmek için kullanılan bir başka yöntem ise bal ve süttür. İkisini bir kapta karıştırın ve saç diplerinize sürün. Yarım saat bekleyin. Saçlarınızı yıkayın. Saç diplerini hem besler ve zamanla düz olmasını sağlar. Evde uygulayacağınız yöntemler ayrıca saç diplerinizi güçlendiren bakım formülleridir. Doğal yollardan saçlarınızı düzleştirme yöntemi ile saç köklerinize zarar vermeyeceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Saçım doğuştan kıvırcık ve uğraşması gerçekten çok zor. Taraması şekil verilmesi çok uğraştırıyor. hindistan cevizi sütü tarifini uyguladığımdan beri saçımda büyük bir değişim oldu kabarıklığı indi ve daha düzleşti. Tabi düzenli kullanmak lazım. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu