Dekorasyon

SALONUNUZ İÇİN GÖZDE RENK PALETLERİ

Kahverengi Tonları

Kırık beyaz, ahududu, açık ve koyu kahverengi tonları ile salonlarınızda hem doğal hem de renkli bir ton elde edebilirsiniz. Mutfak ve yatak odasında da bu renkleri kullanabilirsiniz. Salonunuz oldukça büyük ise koyu renk duvarları tercih edebilirsiniz. Açık ya da koyu kahverengi bir duvar, krem ya da kırık beyaz bir kanepe, ahududu tonlarında aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Açık Renk Tonlarda Salon

Griye çalan petrol mavisi tonları, yeşil, kahverengi, beyaz ve sarı tonları ile salonunuzu ve evinizin diğer bölgelerinde harikalar yaratabilirsiniz. Salonunuz geniş ise petrol mavisi duvarlara beyaz ya da kırık beyaz tonlarında koltuklar kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra zemini çok açık renk kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sarı tonları ve turuncu tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renkleri desen renklerinde de kullanabilirsiniz.

Pembe Tonları İle Egzotik Bir Hava

Pembe, beyaz, somon rengi ve yeşil tonları ile salonunuzda Asya ve Akdeniz havasını yansıtan renkleri kullanıp salonunuza egzotik bir hava katabilirsiniz. Salonunuzda somon rengi bir duvar kullanıp vizona çalan bir yeşil koltuk kullanabilirsiniz. Bunun dışında eğer daha sakin bir hava yaratmak istiyor iseniz beyaz bir duvar, yine vizon tonlarına dönük yeşil halılar, pembe ve açık yeşil aksesuarlar ve somon renkli koltuklar kullanabilirsiniz.

Canlı Renkler ile Şıklık

Eğer canlı renkleri seviyor iseniz siz de sarı, pembe, mavi ve gri tonlarını seçebilirsiniz. Ama bu tonların daha açık ve daha canlı renklerini seçmelisiniz. Mesela çok açık mavi duvarlar, krem koltuklar, çok açık kırık beyaz renkli bir zemin, pembe ya da mor tonlarında aksesuarlar, çiçekler, tablolar tam size göre. Sarı tonlu koltuklar ya da altın renkli vazolar, aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Duvarlarınızın mavi tonunun abartasını dengelemeniz için perdeleri gri seçebilirsiniz.

PASTEL TONLAR

SALONUNUZ İÇİN GÖZDE RENK PALETLERİ

Yeşil ve mavinin pastel tonları ile kırık beyaz ve şeftali tonları kombin yapılabilir. Bu renkler ile gözünüzü yormayacak sakin bir salon yaratabilirsiniz. Yeşil ve mavinin pastel tonları günlük hayatta çok fazla kullanılmasına rağmen ev dekorasyonunda pek fazla kullanılmıyor. Ancak kahverengiden sıkılıp da yeni renkler arayanlar bu tonları kullanıp kombin yapabilirler.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close