Moda

Saten Kumaş Elbiselerde Nelere Dikkat Edilmeli

2021 senesinin de en moda elbiselerinden olan saten kumaş elbiselerde nelere dikkat edilmeli bilmeliyiz.

Saten kumaş elbiselerde nelere dikkat edilmeli bilmek önemlidir. Çünkü saten kumaşlar çok hassastır ve hemen yıpranabilirler. Saten kumaş dokusu gereği vücudu saran bir yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden vücut yapınıza göre saten kumaş türü tercih etmeniz gerekmektedir. Üzerinize oturan saten kumaş tercih edecekseniz daha kalın saten kumaş seçmeniz daha iyi olacaktır. Saten prenses kumaşları da nişan ve benzeri törenlerde giymenizi öneririz. Sade ve yalın görüntüsü ile sizi mükemmelliğe götüren saten elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Saten Kumaş Giyinme Kuralları Nelerdir?

Saten kumaş giyinmeye karar verdiniz fakat nelere dikkat edeceğinizi biliyorsanız bu yazılanlara dikkat edebilirsiniz. Saten kumaş giymeden önce gideceğiniz ortama uygun model geçmelisiniz. Ayrıca vücut şeklinize yakışan saten kumaş seçmelisiniz. Saten kumaş giyinme kurallarından bir tanesi de dar, tam vücudunuza göre bir saten kumaş elbise giymek istiyorsanız iç çamaşırınız görünmemesi gerekmektedir. Bu çizgilerin görünmesi hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bunun için lazer kesim iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.

Saten Kumaş Elbise Ütüleme

Saten kumaş elbiselerinizi giymeden önce son ütüsünü yapmanız gerekecektir ama ütü esnasında dikkat etmeniz gerecek noktalar bulunmaktadır. Saten kumaşlar ısıya çok hassas olduğu için yüksek ısı da ütü yapmamanız gerekmektedir. Saten kumaş elbise ütüleme esnasında saten elbisenizi ters çevirerek ütülemeniz gerekir aksi halde saten kendi parlaklığını bozacaktır. Ayrıca ütüleme işleminde elbisenin üzerine temiz ve renksiz bir kumaş üzerinde ütüleme işlemi daha iyi olacaktır. Ütüyü bastırmadan nazikçe ütülemelisiniz.

Saten Elbise Kombini

Saten elbiselerinizi farklı aksesuarlarla değişik kombinler yapabilirsiniz. Saten kumaşın yapısından dolayı ışıltılı görünüme sahiptir. Bu görünümü aksesuar, saç ve makyajınızla tamamlayabilirsiniz. Saten elbise kombini de kolay olacaktır. Çünkü elbisenin güzelliği ile aksesuarları kullanmanız kolay olacaktır. Seçtiğiniz renklere göre uyumlu çanta ve ayakkabı kullanabilir saçınız ve makyajınızla birlikte muhteşem görünüme kavuşabilirsiniz. Mesela kıyafetinin kırmızı bir saten elbise ise buna uygun tek bantlı bir ayakkabı ile hem sade hem de şık olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu