Sağlık

Sol Tarafımdaki Ağrı, Ne Gibi Bir Hastalık Olabilir?

 

İnsanların kimi zaman karşılaştıkları sol tarafındaki ağrılar ihmal edilmemesi gereken bir sorunu da ortaya çıkarır.

Sol Taraftaki Ağrının Sebepleri

İnsanlar sol tarafımdaki ağrı ne gibi bir hastalık olabilir sorusunu yöneltir. Günümüzün en önemli sorunlarının başında kalp hastalıkları yer alır. Artık küçük büyük demeden her yaş grubundaki kişiler kalp krizi riski ile karşı karşıya kalır. Bu nedenle de insanlar kalp krizi riskinin belirtileri konusunda bilgi sahibi olmak ister.

Kalp krizinin en önemli belirtisi sol tarafta oluşan ağrılardır. Bu nedenle de siz de sol tarafınızda bir ağrı hissediyorsanız ve bu ağrı uyuşma hissini de beraberinde getiriyorsa mutlaka doktorunuza danışmanızda yarar vardır. Kalp krizi riski ile karşı karşıya gelen kişiler sol tarafta oluşan ağrıları ihmal etmemelidir.

Sol taraftaki ağrının yeri ve şiddeti hastalığı belirlemede oldukça önemlidir. Kol ve göğüs ağrısı şeklinde oluyorsa bu sorunun asıl nedeni kalp olabilir. Bu noktada da hiç vakit geçirmeden en yakın sağlık kuruluşuna gitmek gerekir. Ancak sol taraftaki ağrı daha çok sırt bölgesinde ise bu durumda da organlardan kaynaklı bir ağrı da olabilir. Sol taraftaki ağrının sebepleri ile ilgili ciddi bir araştırma yağılarak gerekli tedavi de uygulanmalıdır.

Sol Taraftaki Ağrı Sırt Rahatsızlıklarının Habercisi Olabilir

Sol taraftaki ağrının sırt bölgesinde yoğunlaşması nedeni ile ağrı yaşıyorsanız bunun asıl nedeni kas ve bağ dokusu zedelenmesi olabilir. Ayrıca bel fıtığı gibi sorunlar nedeni ile de kişilerde sol taraf ağrısı oluşabilir. Sırtın sol taraf ağrısı tüm bunların dışındaki hastalıklardan da kaynaklanır. Özellikle böbrek, dalak ya da sol akciğerde oluşan sorunlar da bu bölgedeki ağrıların oluşmasına neden olur.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close