Teknoloji

Steam Link Nedir? Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link Nedir? Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır? İnternet ortamında birçok oyun vardır ve bunları farklı cihazlar üzerinden oynamak mümkündür. Bizde yazımızda Steam Link nedir, nasıl kullanılır bunları ele alalım.

Steam link nedir, nasıl kullanılır? Birçok oyun kullanıcısı bu sorunun cevabını merak eder. Gelişen teknolojiyle birlikte oyunların sayısının artması ve bunların farklı uygulamalar üzerinden oynanması artırdı. Fakat yine de birçok kullanıcının bu konuda soru işaretleri devam etmektedir. O zaman bizde yazımızda steam link nedir, nasıl kullanılır bunu ele alalım. Fakat bundan önce Steam Link nedir? Kısaca bahsedelim.

Steam Link Nedir?

Steam Link uygulaması oyunları aynı ağ üzerindeki başka bir cihazın yaptığı yayınla oynamayı sağlar. Steam Link uygulaması bünyesinde yer alan oyunları telefon, tablet yada bilgisayarda oynama olanağıyla oyun severlere büyük kolaylık sağlar.

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link uygulaması nasıl kullanıldığını maddeler halinde sıralayalım.

  • Öncelikle Google Play Store uygulamasından Steam Link uygulaması indirilerek işe başlanır.
  • Elinizdeki cihazla bağlanılacak diğer bilgisayarın aynı ağda bulunması önemlidir. Bu kontrol edilir.
  • İlk yapılması gereken uyumlu bir kontroller ile telefonu eşleştirmek olmalıdır. Çünkü uygulama ilk olarak bunu soracaktır. Dilerseniz ekranı dokunmatik versiyonunu seçebilirsiniz.
  • Kontroller seçildikten sonra ilerlendiğinde Steam’i açık bilgisayar seçmeniz istenir. Hangi cihazda oyun oynuyorsanız o PC’yi seçin.
  • Steam uygulaması birtakım güvenlik tedbirleri alır. Bu yüzden bilgisayarınıza bir kod gönderir. Bu kod yayın yapılacak olan telefon, tablet ve AndroidTv üzerinde görmek mümkündür. 4 haneli güvenlik kodu PC’de açılan güvenlik penceresine girilir.
  • Bu işlemin ardından steam hız testi yaparak uygulamanın hızını ölçecektir. Hız testini geçen cihazlarda kurulum tamamlanacaktır.

Steam link uygulaması oyun kütüphanelerinde yer alan oyunları bilgisayarınızda telefonunuza yada televizyonunuza yayımlamanızı sağlar. Bu yönüyle oyun severlerin geniş kullanım alanı sunar. Steam Link sunduğu uygulamalar ile oyun oynamak isteyenlere bu fırsatı sunmuştur.

Yazımızın genelinde Steam Link uygulaması nedir, Steam Link uygulaması nasıl kullanılır sorularına yanıtlar vermeye çalıştık. Google Play Store’dan indirilen bu uygulamalar ücretsiz olduğu için kullanıcılarına cazip gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu