Güzellik

Teosyal Dinamik Dolgu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Teosyal dinamik dolgusu nedir? Nasıl uygulanır? sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Çok gülenlerden veya çok somurtan, kaşlarınız çatan biri misiniz? Evet tüm bunlar yüz ifadelerimizdir. İşte Teosyal dinamik dolgusu nedir? Nasıl uygulanır? sorusunun cevabı..

Teosyal dinamik dolgu nedir? Nasıl uygulanır? Mimikler samimiyetinizi belirten yüz ifadeleridir. Ancak bu mimiklerin yüzünüzde derin izler bırakmasını istemiyorsanız ya da mimikleriniz yüzünüzde izler bıraktı ise bunlar için uygulanan bir işlem vardır. Tesoyal dinamik dolgu yüzde oluşan ifadeler, mimikler sonucunda oluşmuş belirgin çizgiler için geliştirilmiş bir yöntemdir.

Kişi sabit bir duruş halinde iken alın, kaş ortası, kaz ayakları, ağız kenarlarında oluşan çizgilere uygulanacak olan dolgu sistemidir. Yüzünüzdeki en hareketli bölgeler olarak sadece bu bölgelerde dolgu işlemi yapılmaktadır. Dolgu işlemi yapılırken yüzünüzdeki canlılığı ve yumuşaklığı da koruyacaktır. Yani yine aynı samimi mimik ifadelerinizi rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Teosyal Dinamik Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Teosyal dinamik dolgu özellikle alın, kaş çatma, göz kenarları, ağız kenarlarında dolgu malzemesinin enjekte edilmesi işlemidir. Kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Yüzünüzde oluşan belirgin görünümleri doğal haline çevrilmektedir. Bu uygulama ile birlikte ciltteki derin kırışıklıkların oluşması engellenmektedir. Cildin kalitesi artmaktadır.

Teosyal dinamik dolgu işlemi yüzdeki mimiklerin durumuna göre 15-20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Hasta uygulamadan hemen sonra normal yaşamına devam eder. Kızarma, morarma ya da şişme gibi durumlar nadiren de olsa olabilir. Ancak bu görüntüler makyajla kapatılabilir derecededir. Ve 4-5 gün içinde geçmektedir.

Teosyal Dinamik Dolgu Yaş Sınırı

Uygulama sonrası 12 ay ile 18 arasındadır. Ancak bu süreler kişinin yaşına, cinsiyetine, yaşam koşullarına, genetik faktörlerine ve mimik kullanım sıklığa göre de değişmektedir. Tekrar eden uygulamalar kalıcılık süresini arttırmaktadır. Yaş sınırlaması yok denilmekle birlikte 18 yaş ve üstü kişilerde uygulanmaktadır. Cinsiyet ayrımı olmaksızın kadın ve erkek olarak dış görünümüne özen gösteren kişiler rahatlıkla uygulayabilir.

Teosyal dinamik dolgu ciltteki kırışıklıklara göre farklı uygulanmaktadır. Örneğin yüzeysel kırışıklık, orta ve derin kırışıklık olarak ayrılmış ve bölgedeki kırışıklıklara göre yoğunluk uygulanmaktadır. Ciltteki kırışıklıklara veya çizgilere uygulanırken yüzdeki canlılığı ve parlaklığı, yumuşaklığı da korumaya yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu