Moda

Trend Alarmı: Çizgili Elbise

 

Trend Alarmı: Çizgili Elbise

Özellikle kilo sorunu olanların çok fazla tercih ettiği çizgili kıyafetler 2015 yılında herkesin üzerinde kendilerine yer buldular, zira bu senenin en önemli trendi çizgiler. Enine, boyuna ya da asimetrik çizgili tüm giysiler, hatta ayakkabı ve çantalar 2015 modasının as parçaları arasında. Bu parçaların da en gözdesi tabi ki çizgili elbiseler. Markalar 2015 koleksiyonlarında onlarca muhteşem çizgili elbise modeline yer vererek biz kadınların beğenisine sunuyor.

Çizgili elbise ile yanlış bilinen bir gerçek var

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi çizgili giysiler özellikle kilo problemi olan kadınların tercihi. Boyuna çizgilerin zayıf gösterdiği söylenir. Ancak yapılan araştırmalar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Zira hem enine hem de boyuna çizgiler insanı zayıf gösterme etkisine sahip. Yani kilolu görünürüm diye çekinip çizgili elbise giyme konusunda çekimser olmanıza gerek yok. İster enine ister boyuna ya da asimetrik çizgili elbiseleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Çizgili elbiselerde siyah-beyaz ve lacivert-beyaz ikililerinin ağırlığı hissediliyor. Siyah-beyaz zaten son yıllarda moda dünyasının en çok birlikte kullanılan renkleri, o nedenle bu ikilinin çizgili elbisemodellerinde de ön planda olmasına şaşırmamak gerekiyor. Lacivert ile beyazın da çok uyumlu olması çizgili elbiselerde bu denli çok kullanılmalarının en büyük sebebi. Çizgili elbise kombinleri yaparken tek renk parçaları tercih etmeniz renk ve desen karmaşasına düşmenizin önüne geçecek ve çok şık görünmenizi sağlayacaktır.

Son bir şey ekleyelim, çizgili elbise modellerinde geniş boy seçenekleri de var, böylelikle her zaman her yerde çizgili elbise trendi ile boy gösterebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close