Ekonomi

Tüm Bankaların Kredi Faiz Oranları

Kredi çekerken birçok dikkat etmeniz gereken nokta var. Öncelikle Tüm Bankların Faiz Oranları olmaması en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi.

Faiz oralanları kredi çekerken en çok dikkat etmeniz noktalardan birisi. Öncelikle bütün bankaların kredi faiz oranlarını iyice analiz ettikten sonra sizin için en uygun oranı bulabilirsiniz. Bu nokta da bunu öğrenebileceğiniz birçok nokta var. İnternetten, telefondan müşteri temsilcileriyle görüşerek veya şubelere gidip en uygun faiz oranı belirleme noktasında sizlere yardımcı olacaklardır.

 Kredi Çekmenin Şartları Nelerdir ?

  • Öncelikle 18 yaşını doldurup, yasal olarak reşit olmanız gerekiyor.
  • Başvuracağınız bankaya bir gelir kaynağı göstermeniz gerekiyor.
  • Kredi notu adı verilen, kredi veya kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekiyor.
  • Bankanızdan öğrenebileceğiniz belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Yeni kurallara göre eğer ihtiyaç kredisi çekecek iseniz, bankanın size ödeme konusunda en uzun tanıyacağı süre 48 aydır. Bu diğer kredi çeşitlerinde değişiklik göstersede, ihtiyaç kredisi için belirlenen yasal süreç budur. Eğer ipotekli bir kredi çekmeyi tercih ederseniz bu döneme süresi 120 aya kadar uzayacaktır.

En avantajlı kredi faizi konusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bütün bankalardan teklif almak size vakit kaybı gibi gelebilir fakat, faizlerin miktarları gerçekten size çok daha yüksek miktarlarda borcun altına sokabilir. Bu yüzden, düşünmeniz gereken en önemli şey hem ödeyeceğiniz borç açısından hem de, kredinin şartıları açısından sizin için en uygun olan bankadan krediyi çekmek.

Araç almak, borç kapatmak, tatil veya eğitim gibi birçok sebepten kredi ihtiyacı duyuyoruz. Günümüzde tek bir sms ile bile kredi çekmek mümkün. Fakat kredi çekmeden önce oldukça iyi araştırmalı ve iyi analiz yapmalıyız.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close