Güzellik

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Yağlı Cilt Yapısı

Yağlı Cilt Yapısı


Genelde yağlı cilt yapısı, problem bir cilt olarak adlandırılır. Yağlı, parlak  ve mat görünür. Genişlemiş gözenekler, siyah noktalarla dolmuştur. bazı kimyasal maddeler sebebiyle tıkanmıştır ve yağ bezinde akneye dönüşür. Yağlı cilt yapısında, yağ bezleri, yoğun bir biçimde yağ üretir.


Cilt Neden Yağlanır?

 

                                                                 Cilt Neden Yağlanır?


Hormonel, ergenlik, genetik etkenler, yanlış beslenme, hatalı kozmetik kullanımı, sinir ve stres, hamilelik, nemli hava ve kullanılan birtakım ilaçlar yağlı cilt oluşumunun nedenleridir.

Cilt yapısının oluşması ergenlik döneminde başlar. Fiziksel gelişimi sağlayan hormonlar, yağ bezlerinin daha fazla yağ üretmesine sebep olurlar. Özellikle ergenlik döneminde yağ üretimi çok olan ciltler sivilce problemi yaşarlar. Yaş ilerledikçe cildin yağ ve nem dengesi bozulur ve cildin bazı yerleri kuru bazı yerleri ise yağlı olarak şekil alır. Yanlış ve düzensiz beslenme alışkanlığı da cildin yağlanmasına sebep olur.
Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


Yağlı Cildi Nemlendirme Ve Koruma

Yağlı ve akneli ciltler farklı şekilde kendini gösterebilir.  Yağlı cilt için, cildi fazla yağdan arındıracak ve temizleyecek ürünler, uygulanacak bazı yöntemler oldukça önemlidir. Bu yöntemler cildin fazla yağ üretimini azaltırken doğal nem seviyesini de korur.

 

                                                Yağlı Cildi Nemlendirme Ve Koruma


Yağlı ciltler, özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Cildin yağ üretimi çok olduğundan gözenekler tıkalıdır, cilt nefes alamaz durumdadır ve gri, mat görünümündedir. Yağlı deri sürekli parlar ve parlak görüntüyü azaltmak için sürekli yıkama ve pudrayla matlaştırma gerekir. Bunlar hatadır ve yapılmamalıdır, bu uygulamalar cildin koruyucu tabakasını bozar ve cildin kuruyarak pul pul dökülmesine neden olur. Öncelikle cildi günlük temizleme, nemlendirme ve koruma önemlidir. Yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş ürünleri sabah ve akşam olmak şartıyla kullanmak, cildin yağ dengesini sağlayacaktır. 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close