Moda

YAZ AYLARINDA AYAKKABI SEÇİMİ

AYAKKABI SEÇİMİ

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bir yandan tatil planları başlamakta diğer yandan da şık ve güzel giyinme telaşı kendini göstermektedir. Özellikle sıcaklarla birlikte terlemenin de artmasından dolayı yaz aylarında doğru kıyafet tercihinin önemi bir kat daha artmaktadır.

Hafif ve rahat kıyafetler yaz aylarının vazgeçilmezlerindendir. Bu dönemde rahat kıyafet tercihinde bulunurken bunu ayakkabı alışverişine de yansıtmamız son derece önemlidir. Zira sıcakların artmasıyla birlikte içinde bulunduğumuz günlük koşuşturma dâhilinde en çok yorulan ve bunalan organlarımızın başında ayaklarımız gelmektedir. Sıcaklarla birlikte ayakkabının içerisinde terleme ve nemlenme yapan ayaklarlımız koku ve mantar hastalığıyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında ayakkabı alışverişinde, mümkün olduğunca hava alabilen, rahat ve mümkünse açık ayakkabı tercihi ayak sağlığımız için önem arz etmektedir.

Ortopedik ayakkabılar

Yaz aylarında ayakkabı tercihinizde bir diğer seçenek te ortopedik ayakkabılardır. Havaların ısınmasıyla birlikte iş hayatının dışında kalan zamanların daha çok gezmeye ayrılmak istenmesi ayakta kalma sürecimizi arttırmaktadır. Bu da ayaklara daha çok yük binmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle ayak tabanlarının rahatlatılması ve günün yorgunluğunun ayaklarda daha az hissedilmesi için rahat tabanlı ve ortopedik ayakkabı tercihi önemlidir.

 

Yaz aylarında sadece ayak sağlığı değil görsel olarak ta ayakkabı tercihimiz şekillenebilmektedir. Bu dönemlerin vazgeçilmez ayakkabıları daha çok rengârenk ve beyaz ağırlıklı olmaktadır. Özellikle spor ayakkabıları yaz dönemlerinde fazlaca tercih edilmeye başlansa da ayaklarda terleme ve koku yapabilen bu tarz ayakkabıların uzun süre tercih edilmemesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu