Dekorasyon

YAZLIĞINIZ İÇİN DEKORASYON RENGİ SEÇERKEN DOĞADAN FAYDALANIN

 

Yazlık eviniz için renk paletlerinden yararlanabileceğiniz gibi doğaya bakıp oradaki renklerin uyumunu belirleyerek dekorasyonunuzu ayarlayabilirsiniz.

RENGİ SEÇERKEN DOĞADAN FAYDALANIN

Açık Tonlar

Açık tonları sevenler yatak odalarında ve salonlarında deniz kabuklarını ve leylak ile bej tonunu içine katan kum rengini seçebilirler. Kum rengini duvarlara uygulayabileceğiniz gibi mobilyalarınızda ya da zeminde de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra denizin maviliğini yansıtan turkuaz mavisi de bu yazlık eviniz için dekorasyon rengi olarak çok moda. Manzara resimlerine baktığınız zaman yeşil manzaraları ya da turuncu pembe manzaraları da görebilirsiniz. Size hangi manzara ve renk uygun ise ona göre evinizde kullanabileceğiniz dekorasyon rengini seçebilirsiniz.

RENGİ SEÇERKEN DOĞADAN FAYDALANIN

Manzara Resimlerindeki Tonlar

Manzara resimlerinde birçok renk tonu bulunmaktadır. Ancak siz evinizdeki renk uyumunu seçer iken minimum düzeyde renk seçmelisiniz. Yoksa evinizde karışık bir görüntü oluşabilir. Mesela açık yeşil renkte bir koltuk takımı alıp turuncu yastıklar ile süsleyebilirsiniz. Beyaz, krem, bej gibi açık tonlarda duvarlar ve açık tonlarda parkeler işinize çok yarayacak.

RENGİ SEÇERKEN DOĞADAN FAYDALANIN

Papatyalar

Papatyaları seviyor iseniz papatya manzarasını evinize taşıyabilirsiniz. Papatyaların beyazını koltuklara ve duvarlara taşıyıp dekorasyonda sarı rengi kullanabilirsiniz. Gökyüzünü andıran beyaz mavi dağılımlı yastıkları koltuğunuzun üzerine koyup bir taraftan da diğer aksesuarlarda da maviyi kullanabilirsiniz. Farklı çiçeklere bakarak da evinize renk katabilirsiniz.

 

RENGİ SEÇERKEN DOĞADAN FAYDALANIN

Beyaz Aydınlık Odalar

Bembeyaz bir duvar ve koltuklar sizin için uyumlu olabilir. Ancak beyaz rengin donuk ve soğuk görüntüsünü uzaklaştırmak için yanında farklı bir renk kullanmanız gerekir. Su yeşili yastıklar ve aksesuarlar ile odanıza renk katabilirsiniz. Gri bir zemin de odanıza çok yakışacaktır.

Beyazın donuk görüntüsünü kırmak için yeşil ve sarıyı da kullanabilirsiniz. Yeşil ve sarının parlak ve canlı renklerini kullanabileceğiniz gibi daha mat renklerini de kullanabilirsiniz. Turuncu da beyaza oldukça yakışacaktır. Koyu mavi koltuklar da kullanarak odadaki renk uyumunu dengeleyebilirsiniz. Aslında beyaza en çok yakışan bir renk vardır. O da beyazın zıt rengi siyahtır. Siyah rengi de kullanıp odanızda bir ahenk yaratabilirsiniz. Ancak çok fazla siyah beyaz odanızda boğucu bir hava yaratabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu