Dekorasyon

YAZLIK EV DEKORASYONUNDA PEMBE VE GRİNİN UYUMU

Yazlık ev dekorasyonunda pembe ve kahverengi çok sık kullanılsa da pembe ve gri de 2015 yazlık ev dekorasyonu modellerinde kullanılmaya başladı. 80’lerde çok sık kullanılan pembe ve gri ikilisini günümüzde modacılar yeniye uyarlayarak kombin ediyorlar. Pembe ve gri ikilisinin yanında metalik griler ve pastel tonlar da sıklıkla kullanılmaya başladı.

 

Uçuk pembe perdeler

Evinizin salonuna yerlere kadar uzanan uçuk pembe perdelerden seçebilirsiniz. Duvarları da gri seçebilirsiniz. Böylece pembe ve gri ikilisinin uyumunu sağlamış olursunuz. Gri duvarlar odaya loş bir hava katsa da uçuk pembe perdeler duvarlarınızı aydınlatır. Grinin ve pembenin en parlak ve koyu tonlarını seçmek yerine daha çok uçuk tonları seçebilirsiniz. Odanız böylelikle karanlık görünmez ve çok fazla iddialı tonlarda boğulmaz.

 

Beyaz ile aydınlık bir görüntü

Eğer salonunuz küçük ise ve daha ferah ve aydınlık bir görüntü elde etmek istiyor iseniz gri ve pembe tonlarını daha çok aksesuarlarda ve mobilyalarda kullanabilirsiniz. Duvarlarınıza bembeyaz bir boya, yerlere çok açık renk bir parke, koltuklara koyu pembe ve orta koyulukta bir gri koltuk, rengarenk bir tablo salonunuza çok yakışacaktır.

 

Fuşya rengini gri ile dengeleyin

Yazlık ev dekorasyonu modellerinde fuşya rengi iddialı bir kanepeyi odanın baş köşesine oturtup grinin en sade tonları ile bu iddialı tonu dengeleyebilirsiniz. Klasik tarzda mobilyalar kullanıp fuşya ile bu tarzı sıkıcılıktan kurtarabilirsiniz. Modern tablolar kullanıp odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

 

Geleneksel Tarz

Koltuk seçimlerinizi siyah ile koyu gri arası bir renkte seçip üzerine kırık beyaz ya da krem ve pembe tonlarında yastıklar seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra halınızı da krem ve pembe tonlarında seçmeniz mümkündür. Pembe rengini odanızda ne kadar pembe tonunu kullanırsanız odadaki enerji de o kadar artar. Ama bu kadar fazla pembe renk tonu kullanıldığı zaman zaman geçtikçe sıkılabilirsiniz. Bu yüzden pembe renginin tonlarını koltuklarda ya da mobilyalarda kullanmak yerine kırlent yastıklarda ya da tablolarda yani aksesuarlarda kullanmak çok daha doğru olur. Duvar rengi olarak ise iddialı fuşya, koyu pembe renkler yerine toz pembeyi kullanabilirsiniz. Ama bu sezon pembe rengi duvarlarda çok kullanılmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu