Güzellik

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri

Yuvarlak yüz şeklini daha düzgün ve göz alıcı göstermek için bazı makyaj tekniklerine dikkat etmek önem taşımaktadır.

Yuvarlak yüz şekline uygun makyaj teknikleri incelendiğinde bunlar içerisinde ilk sırada yüzü uzun gösteren makyaj hileleri yer almaktadır. Bu tarz yüze sahip olan kişiler makyaj yaparken elmacık kemiklerini belirgin hale getirmeli, yanaklara gölge vererek daraltmalı, dışarıdan bakışları yüzün orta kısmına çekmelidir. Gölgelendirmenin ardından yüzü daha uzun göstermek adına gözlere ve dudaklara dikkat verilmelidir. Allık sürüleceğinde ise bunun yüz çukuruna sürülmesi tavsiye edilmektedir.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Makyaj

Yuvarlak yüz şekline makyaj yaparken temel amaç tüm dikkati yüzü orta kısmına çekmektir. Bunun için dudak ve göz makyajına ekstra özen gösterilmelidir. Göz makyajı yapılırken eyeliner kullanılmalı ve çekik bırakılmalıdır. Yüzü normalden daha ince göstermek için kaşlar ve gözler çekik bir görünüme sahip olmalıdır. Gözlere eyeliner sürüldüğünde dudaklara da kırmızı ruj sürülmesi tavsiye edilmektedir. Göz makyajında yoğun renkler tercih edildiğinde canlı renklerde ruj sürülmelidir.

Yuvarlak Yüz İçin Kontür

Yuvarlak yüzlere makyaj yaparken gölgelendirme ya da kontür yapmak önerilmektedir. Ancak bunun için bazı ipuçlarına hâkim olmak gerekmektedir. Öncelikle kontür için cilt renginden birkaç ton daha koyu fondötene ihtiyaç vardır. Öncelikle koyu fondöten alnın saç çizgisine eğimli şekilde sürülmelidir. Burun için ise kaşların başlama noktasının üzerine gelmeyecek şekilde fondöten burnun ucuna kadar sürülmeli, aynı zamanda kulak kenarından başlayıp dudak kenarlarına iki cm kalıncaya kadar da fondöten uygulanmalıdır. Son adımda ise kulak kenarlarından başlayıp çenenin ortasına kadar koyu fondöten ile çizgi yapılmakta ve daha sonra sünger yardımıyla gölgelendirmelerin eşit şekilde yüze doğru dağılması sağlanmalıdır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Close
Close