Güzellik

Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış

Makyaj yaptıktan sonra veya günlük temizlik için yapılan yanlış yüz temizliği olumsuz sonuçlar meydana getirebiliyor. Umursanmayan ve küçük görülen bazı detaylar kalıcı sorunlara zemin hazırlıyor. Ciddi cilt sorunlarından ve cilt kanserinden korunmak için sizin için özel olarak araştırılan bu 7 yanlışı göz önünde bulundurmalı ve yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış
Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış

Cildinizi korumaya karar verdiyseniz uygulayacağınız ilk şey cildinizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenmektir. Bunu da öğrendikten sonraki adımda cilt tipinize göre temizleyiciler kullanmalısınız. Örneğin cildiniz yağlı ise kuru ciltlere göre olan bir temizleyiciden uzak durun.

Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış
Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış

Temizlik konusunda ne kadar hassas olursanız olun, yüzünüzü günde en fazla iki defa yıkayın ve nem dengesinin bozulmasına izin vermeyin. Yüzünüzü yıkarken hiç çıkmayacakmış kirler olduğunu hayal etmeyin ve cildinize fazla yüklenip aşırı bir ovalamadan da kaçının. Aksi takdirde tahriş olan cildinizi ancak bir dermatolog eski sağlığına kavuşturabilir.

Yıkama konusundaki dikkat edeceğiniz bir diğer nokta suyun sıcaklığının orta derece de yani ılık olmasıdır. Bunun yanı sıra cildi çok yıkamanın sorun yaratacağı gibi az yıkamanın da sorun yaratacağını unutmamalısınız. Az yıkanan ciltte makyaj ve kirden tıkanan pek çok gözenekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yüz Temizliğinde Son Adım Nemlendirici

Yüzümüzü nasıl yıkamamızı öğrendiğimize göre geriye kalan tek şey nasıl nemlendirici kullanacağımızdır. Özellikle kış aylarından kuruyan cildin nem dengesini korumak için cildinize uygun bir nemlendirici kullanmalı ve kuruyup deforme olmasına engel olmalısınız. Yüz temizliği için bu 7 adımı uyguladıktan sonra cildinizdeki değişimlerin farkına varabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En önemlisi bence suyun sıcaklığı kesinlikle ılık olmalı . Benim cildim yağlı ve akneli bir cilde sahibim ve sürekli yıkamam gerekiyor . Temiz görünmesi ve yağdan arınması için de maskeler yapıyorum fakat pek işe yaramıyor makyaj kalıntıları falan cilde çok zarar veriyor ve hata bazen çok yorgun olduğum zaman yüzümdeki makyajı çıkarmadan uyuyakalıyorum bu çok kötü bir sonuç çıkarıyor ortaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu